Takip Edin

Siyaset

AK Parti’de 19’uncu dönem Siyaset Akademisi başvuruları başladı

Yayınlanma tarihi

-

Nursima ÖZONUR- Kaan ULU/ANKARA, (DHA)- AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, 19’uncu Dönem Siyaset Akademisi başvurularının başladığını belirterek, “Akademide dereceye girenlere; birinciye Kudüs, ikinciye Balkanlar, üçüncüye ise İspanya Endülüs gezisi ödülleri verilecektir” dedi.
AK Partili Hamza Dağ, parti genel merkezinde düzenlendiği basın toplantısında, Siyaset Akademisi’nin 2008 yılında başladığını, bu zamana kadar 75 bin kişinin eğitim gördüğünü, 30 bin katılımcının başarı sertifikası aldığını belirtti. Eğitimde verilen derslere göre alanında uzman hocaların, tanınmış isimlerin ve siyasilerin katılımcılarla bir araya geleceğini kaydeden Dağ, siyaset akademisinin Türk siyasetinde bir marka değeri olarak yerini aldığını söyledi.
KATILIM ÜCRETİ 250 TL
AK Partili Dağ, 38 ilde gerçekleştirilecek 19’uncu dönem siyaset akademisi kayıtlarının 13-27 Ocak tarihleri arasında ‘www.siyasetakademisi.akparti.org.tr’  internet sitesi üzerinden ya da il başkanlıklarına gidilerek yapılabileceğini söyledi. Dağ “Siyaset akademisi katılım ücreti 250 TL olarak belirlenmiştir. 18-30 yaş aralığındaki gençlerden ve kadın katılımcılardan ise 100 TL katılım bedeli  alınacaktır. Şehit ve gazi yakınları ile yüzde 40 ve üzeri engelli vatandaşlarımız için kayıtlarımızın ücretsiz olması kararlaştırılmıştır. Kursiyerlerimizden bu ücretler dışında herhangi bir ödeme talep edilmeyecektir. Akademide 4’ü online ve 16’sı yüz yüze olmak üzere 20 ders verilecektir.  Siyaset Akademisi’nin ders süreci, önümüzdeki günlerde Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Ankara’da verecekleri ders ile 38 ilimizde eş zamanlı olarak başlayacaktır. Siyaset Akademisi eğitim programı haftada 2 saat olmak üzere 8 hafta devam edecek olup, 4 saatlik online eğitim dersleri ile beraber toplam 20 saatlik bir eğitim programı olacaktır. Bu dönem ders programımıza diğer dönemlerden farklı olarak  Avrupa’da Yükselen Milliyetçilik ve Popülizm, İslamofobia ve Yabancı Düşmanlığı, Suriye Krizi’nde Türkiye’nin Dış Politikası ve Göçmen Sorunu, Sosyal Medya, Siyaset ve Toplum,  Profesyonel Yönetim Teknikleri, Stratejik İletişim ve Kriz Yönetimi derslerini ekledik” diye konuştu.
‘BİRİNCİYE KUDÜS GEZİSİ ÖDÜLÜ VERİLECEK’
Dağ, katılımcıların  program sonunda, katıldıkları derslerden sınava tabii tutulacağını ve sınav sonuç sıralamasına göre derecelendirileceklerini kaydederek, şöyle konuştu: “Sınav sonucunda başarı sırasına göre kursiyerlerimize çeşitli ödüller verilecektir. Bu dönem, diğer dönemlerden farklı olarak, Türkiye genelinde dereceye giren katılımcılarımıza ödül olarak gezi programı hediye edilecektir. Buna göre dereceye girenlere; Türkiye birincisine Kudüs, ikinciye Balkanlar, üçüncüye ise İspanya Endülüs gezisi ödülleri verilecektir. Sınav sonucunda 50 ve üzeri puan alan tüm katılımcılarımıza başarı sertifikası takdim edilecek ve Türkiye genelinde dereceye giren kursiyerlerimize ise ödülleri, düzenlenecek ödül töreninde Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından verilecektir.”
‘AK PARTİ KARŞITLIĞI HAREKETI OLARAK GÖRÜYORUM’ 
AK Partili Dağ, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun eşi Selvi Kılıçdaroğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun eşi Dilek İmamoğlu, eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın eşi Başak Demirtaş’ın birlikte, Selahattin Demirtaş’ın ‘Devran’ isimli kitabının okuma tiyatrosunu izlemesi ile ilgili olarak ise “AK Parti karşıtlığı noktasında bazı çevrelerin değişik vesilelerle bir araya geldiklerini görüyoruz. Tiyatro içeriğine bakmış değilim. Daha önce kahvaltılı bir toplantıda da böyle bir görüntü vermişlerdi. Toplumu AK Parti karşıtlığında bir araya getirme noktasında bir hareket olarak görüyorum ve böyle değerlendiriyorum” diye konuştu.

FOTOĞRAFLI

Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Siyaset

Kılıçdaroğlu, TOGG heyeti ile görüştü

Yayınlanma tarihi

-

ANKARA, (DHA)- CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu,  Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu başkanlığındaki Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) heyetini makamında kabul etti. Görüşmede CHP Lideri Kılıçdaroğlu’na, Genel Başkan Yardımcıları Faik Öztrak, Fethi Açıkel de eşlik etti. Yaklaşık 1 saat süren görüşmeyle ilgili açıklama yapılmadı.

 

Devamını oku

Siyaset

Bakan Yardımcısı İnce: Hainlerin belini kırıp, temizliğine başladık

Yayınlanma tarihi

-

Ali LEYLAK/ŞANLIURFA, (DHA) – ŞANLIURFA’da yeniden düzenlenen Şehitlik Müzesi açılışına katılan İçişleri Bakan Yardımcısı Muhterem İnce, hainlerle gece gündüz mücadele ettiklerini belirterek, “Allah’a hamdolsun ki bugün geldiğimiz noktada hepsinin belini kırdık. Hepsinin iştahını kestik ve hepsinin temizliğine başladık, çok şükür” dedi.
Şanlıurfa-Mardin Karayolu üzerinde bulunan Asri Mezarlık’taki Şehitlik Müzesi yapılan yeni düzenlemeyle açıldı. Açılış törenine, İçişleri Bakan Yardımcısı Muhterem İnce, Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, Kırkkale Valisi Yunus Sezer, Amasya Valisi Osman Varol, 20’nci Zırhlı Tugay Komutanı Oktay Ağbuga, belediye başkanları, vatandaşlar ve şehit yakınları katıldı. Törende konuşan İnce, bir toprak parçasını vatan kılan unsurların üzerindeki yaşanmışlıklar, verilen emek ve dökülen kan olduğunu söyledi.
‘BUNLARI EN KISA SÜREDE TEMİZLEYECEĞİZ’
Şehitlerin bıraktığı vatan toprağının miras değil, emanet olduğunu dile getiren İnce, şunları dedi:
“Gece gündüz çalışıyoruz, niye çalışıyoruz? Bu kutsal vatan topraklarına zerre kadar zarar gelmesin, bu milletin güvenliğine, huzuruna zerre kadar zarar gelmesin ve bu bayrağı indirmek isteyen, bu ezanları susturmak isteyenlere fırsat verilmesin diye bu hainlerle gece gündüz mücadele ediyoruz hep birlikte. Allah’a hamdolsun ki bugün geldiğimiz noktada bunların hepsinin belini kırdık. Hepsinin iştahını kestik ve hepsinin temizliğine başladık çok şükür. Hamdolsun ki Allah’ın yardımı ve sizlerin desteğiyle Cumhurbaşkanımızın da bize verdiği talimatla, bunları en kısa sürede temizleyeceğiz. Vatanımıza, milletimize yakışır bir şekilde huzur ve güven ortamında daha ileriki nesillere bu toprakları, bu vatanı, bu kutsal emaneti teslim edeceğiz.”
Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin de milli mücadele yıllarında destan yazan Şanlıurfa’nın Barış Pınarı Harekatı’nda da kahramanlık sergilediğini söyledi. Erin, “Şanlıurfa, bu harekata, 7’sinden 70’ine tereddütsüz bütün kurum kuruluşlarıyla, sivil toplumuyla, basın mensuplarıyla, yerel yönetimiyle tek vücut olmuş halde. Türk Silahlı Kuvvetleri’ne en büyük desteği vermiş ve 2011 yılından bu yana misafir ettiği 500 bin civarındaki Suriyeli’ye göstermiş olduğu misafirperverlikle bütün dünyaya örnek olmuştur” diye konuştu.
Konuşmaların ardından edilen dualarla şehitlerin eşyalarının sergilendiği müze açıldı.

FOTOĞRAFLI

Devamını oku

Siyaset

Bahçeli: CHP’yle birlikte Kanal İstanbul’a kendilerini atsınlar

Yayınlanma tarihi

-

Özkan ARSLAN-Harun ÖZALP-İbrahim KÖRDEMİRCİ/ANKARA, (DHA)- MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Türkiye’nin emperyal hedefler taşıdığını iddia edenler bize göre yediği ekmeğe ihanet eden, içtiği suya, soluduğu havaya kast eden zalim piyonlarıdır. Bunlar gitsin terörist Demirtaş’ın kanlı tiyatrosunu izlesinler. Gitsinler Esad’la yanak yanağa versinler. Gitsinler CHP’yle birlikte Kanal İstanbul’a kendilerini atsınlar” dedi.
Bahçeli, partisinin ‘Siyaset ve Liderlik Okulu’nun 15’inci dönem eğitim faaliyetlerinin tamamlanması nedeniyle genel merkezde düzenlenen sertifika törenine katıldı. Burada konuşan Bahçeli, Türk-İslam kültürünün gelişme rotasını koruyamadığını vurgulayarak, “Muhteşem eserler bulanıklaşmış ve solmuştur. Geçmişi geleceğe ekleyecek yeni ve farklı bir kulvar açılamamıştır. Bugün Ortadoğu’da herkes birbirine hasımdır. Bilim, teknik, hoşgörü ve uzlaşmada gerçekleşmeyen sıçrama; şimdilerde sosyal, siyasal ve ekonomik maliyetlerin daha da kabarmasına sebeptir. İstikrarlı olmayan, sosyal barışı sağlayamayan, huzuru bulamayan, denge ve düzeni yakalayamayan bir ülkenin kalkınması ve medeniyet pistinden kalkışa geçmesi elbette mümkün değildir. Barış ve kardeşlik korunmadan, toplumsal düzen ve ahenk temin edilmeden, ben yerine bizi, bencillik yerine yardımlaşmayı, aç gözlülük yerine paylaşmayı, acımasız rekabet yerine dayanışmayı ikame etmeden herhangi bir yere varmamız sadece hayaldir. Bu nedenle birliğimizi, kimliğimizi ve varlığımızı her düzeyde savunmak, geçmişteki övündüğümüz dönemleri yakalamak ve hatta aşmak için ilk ve en önemli kural olarak görülmelidir” diye konuştu. 
‘CHP, BUNLARIN KONTROLÜNDEDİR’ 
Türkiye’yi dışarıdan gelip yenemeyenlerin, içeriden çözmeyi denediklerini ifade eden Bahçeli, “Kullandıkları kirli araçlar ve aracılar da bellidir. FETÖ, PKK, DEAŞ, kiralık tetikçiler, işbirlikçi yöneticiler, bölgesel komplolar, etnik ve mezhep fesadı, zillete düşmüş siyasi partiler işte bunlardan bazılarıdır. Türkiye’de CHP bunların kontrolündedir. İP bunların kolcusudur. HDP terör aparatıdır. Hesap hep aynıdır ve kalleştir. Hedef hep aynıdır ve hıyanettir” dedi.
‘KANAL İSTANBUL’A KENDİLERİNİ ATSINLAR’
Bahçeli, Türk-İslam aleminin birlik ve dirliğini sağlayarak ayağa kalkması gerektiğini belirterek,  “Huzur herkesin hakkıdır. Adaletli paylaşım, hakkaniyetli bölüşüm, insanca yaşam herkesin ortak kaderi olmalıdır. MHP’nin dünyayı Türkçe okurken ulaşmak istediği ve teklif ettiği ahlaki düzen ve denge arasında bunlar da vardır. Türkiye’nin emperyal hedefler taşıdığını iddia edenler bize göre yediği ekmeğe ihanet eden, içtiği suya, soluduğu havaya kast eden zalim piyonlarıdır. Bunlar gitsin terörist Demirtaş’ın kanlı tiyatrosunu izlesinler. Gitsinler Esad’la yanak yanağa versinler. Gitsinler CHP’yle birlikte Kanal İstanbul’a kendilerini atsınlar. Ve gitsinler bir daha da gelmesinler” ifadelerini kullandı.
‘CUMHUR İTTİFAKI’NA SAHİP ÇIKACAĞIZ’
Bahçeli, milli kaderlerini tesadüflerin akıntısına bırakmayacaklarını ifade ederek, “Cumhur İttifakı’na sahip çıkacağız, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ni yaşatacağız. Söz verdik,  kesinlikle yapacağız. Duruş gösterdik, mutlaka riayet edeceğiz. Hıyanet dalgaları tsunami boyutunda olsa da, irade ve imanımızla direneceğiz, direndikçe korkulukları devireceğiz, devirdikçe korkakları kevgire çevirip Türkiye’nin önünü açacağız. Huzurumuza kast eden fail ve fiilerle mücadelemiz durum ve şartlara göre değişim göstermeden, olay ve olgulara göre şekil almadan sürecektir. Siyasetimiz istikrarlıdır, aynen korunacaktır. İlkelerimiz belli ve berraktır, aynısıyla ilerletilecek, ileriye taşınacaktır. Ülkülerimiz kutlu ve kutsaldır, daha da yükseklere çıkarılacaktır. MHP samanlıkta iğne aramaz, çalı dibi taşlamaz, harmanda dene saymaz, duldada çetele tutmaz, karambole atış yapmaz, çölde deve izi saymaz, zillete meydanı bırakmaz. Ne yapacaksak açıkça yaparız, mertçe yaparız, yaptığımızı da adam gibi açıklarız.
Beyhude işlerle avunmayız. Arkadan dolaşmayız, kenardan bakmayız, kıyıda köşede el ovuşturmayız” dedi.
‘ZAMANINDA YAPILACAK SEÇİMDE ZİLLETTEN HESAP SORACAĞIZ’
Bahçeli, CHP sapıtsa da, Türkiye’nin kuyusunu kazmak için çabalasa da, buna Cumhur İttifakı olarak izin vermeyeceklerini söyledi. Bahçeli, “Zamanında yapılacak seçimlerde zilletten hesabı soracağız. Bizim için milli beka önemlidir, ülke güvenliği hayatidir, aynı şekilde ekonomik beka ve güvenliğimiz de ikame ve ihmali mümkün olmayan değerdedir. Terörle sonuç alamayanlar, gezi provokasyonunda istediklerini bulamayanlar, darbe teşebbüsleriyle altın vuruşu yapamayanlar, ellerindeki son koz olan ekonomik silahlarla etrafımızı habis ur gibi sarmaya tevessül etmişlerdir.
Elbette alayı birden püskürtülmüştür. Biz Türk milletinin yanındayız, ister ehl-i salip olsun, ister küresel emperyalist kumpas olsun, isterse de yedi düvel karşımızda ip gibi dizilsin, biz bu vatandan, bu bayraktan, tek bir insanımızdan asla ama asla ödün vermeyeceğiz” diye konuştu. 
‘YURTTA SULH KONSEYİ’Nİ İNCELEYİN’
Bahçeli, törenin ardından basın mensuplarının gündeme ilişkin sorularını yanıtladı. Bahçeli, FETÖ’nün siyasi ayağının nasıl ortaya çıkarılacağı yönündeki soruya, “Yurtta Sulh Konseyi’ni incelerseniz sivil unsurların kimler olduğunu bulmuş olursunuz” dedi. Bahçeli, Kılıçdaroğlu’nun “İdlib’den gelecek olanların tamamı eli kanlı insanlardır, terör örgütünün üyeleridir” sözlerinin hatırlatılması üzerine, “Teröristlerin kimler olduğunu tanımakta zorluk çekiyor, çok ayıp bir değerlendirme, kınıyorum kendisini” dedi. Kılıçdaroğlu’nun, “Türkiye’nin dış politikasını Rusya belirliyor” sözleri için de Bahçeli, “Rusya tayin etmiyor, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı tayin ediyor. Yanılgı var, iyi ki Amerika tayin etmiyor” ifadelerini kullandı.
Bahçeli, vefat eden Rahşan Ecevit için de başsağlığı diledi.

FOTOĞRAFLI
 

Devamını oku

Popüler Başlıklar