Takip Edin

Ekonomi

Boyner’den Ankara’ya spor mağazası

Yayınlanma tarihi

-

ANKARA (DHA) – Boyner’den başkente yeni yatırım. Ankara’ya kadın, erkek ve çocuklara özel sadece spor giyim ürünlerinin satıldığı onuncu mağazasını açtı.

Boyner, spor giyim odaklı 10’uncu Boyner Sports mağazasını Ankara Kuzu Effect AVM’de açtı. Boyner’den yapılan açıklamaya göre, 869 metrekarelik bir alanda hizmet vermeye başlayan mağazada koşudan futbola, basketboldan tenise kadar farklı spor branşlarına yönelik dünyaca ünlü markaların ürün seçenekleri yer alıyor.

Spor yapanların ve spor giyinenlerin sıklıkla tercih ettiği sneakerlar başta olmak üzere şortlar, taytlar, tişörtler, eşofmanlar, sportif üstler ve spor aksesuarları, jean koleksiyonu sporseverlerin beğenisine sunuluyor.

Açıklamanın devamında, Boyner’in gelecek dönemde de spor giyim kategorisini genişletmeye ve yeni nesil mağazacılık anlayışıyla müşterilerine hizmet ve ayrıcalık sunmaya devam edeceği aktarıldı.

Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ekonomi

Garanti BBVA’dan Enerjisa’ya 400 milyon liralık TLREF endeksli kredi

Yayınlanma tarihi

-

İstanbul, 21 Ocak (DHA) – Garanti BBVA, Sabancı Holding ve E.ON ortaklığında faaliyet gösteren elektrik dağıtım şirketi Enerjisa Enerji’ye, altyapı ve şebeke yatırımlarının finansmanı kapsamında 400 milyon lira finansman sağladı.
Bir yıl geri ödemesiz olmak üzere toplam beş yıl vadeli olarak kullandırılan kredi, Türk Lirası Referans Faiz’e (TLREF) endeksli yapısıyla piyasada bu modelle sağlanan büyük montanlı ilk kredilerden biri olma özelliğini taşıyor.
“Yerel finansal piyasaların şeffaf ve güvenilirliğine yönelik önemli bir gelişme”
Garanti BBVA Kurumsal ve Yatırım Bankacılığı Genel Müdür Yardımcısı Ebru Dildar Edin konuyla ilgili şu yorumu yaptı:
“TLREF’e endeksli kredilerin kullanımının giderek yaygınlaşacağını tahmin ediyoruz. Bu mekanizma uzun vadeli TL kredi piyasasının gelişimi için önemli bir imkân sunuyor. Özellikle gelirleri TL cinsinden olan müşterilerimizin uzun vadeli finansman ihtiyaçlarını aynı para birimiyle (TL) sağlarken sunabileceğimiz yeni seçeneklerden biri TLREF endeksli krediler. Hem finansmanı sağlayan hem de finansmana erişen taraf için avantajlar sunan bu mekanizmanın kurulmasının, yerel finansal piyasaların şeffaf ve güvenilirliğine yönelik önemli bir gelişme olduğunu düşünüyoruz. Garanti BBVA olarak da bu ürünün yaygınlaştırılmasına, bir başka ifadeyle TLREF endeksli kredi piyasanın gelişimine destek olmayı sürdüreceğiz.”
“TLREF mekanizmasının yaygınlaşmasına öncülük etmekten mutluluk duyuyoruz”
Enerjisa Enerji CFO’su Michael Moser da “Bu kredi ile 2020 yılında yapacağımız şebeke ve teknoloji yatırımlarının finansmanını tamamlamış bulunuyoruz. Kredinin hem TLREF endeksli hem de uzun vadeli olmasının olası kur risklerinin önüne geçtiği gibi finansal sürdürülebilirlik noktasında da çok değerli olduğunu düşünüyoruz. Enerjisa Enerji olarak bu mekanizmanın yaygınlaşmasına öncülük etmekten de ayrıca mutluyuz. Anlaşmanın tüm paydaşlarımız için hayırlı olmasını diliyorum” dedi. (Fotoğraflı)

Devamını oku

Ekonomi

Gezen sağım sistemi ile 12-24 hayvan aynı anda sağılacak

Yayınlanma tarihi

-

ANKARA, (DHA)- TARIM ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürlüğü (TAGEM) tarafından kamu-özel sektör proje destekleri kapsamında Ar-Ge’si tamamlanan, aynı anda 12 ve 24 hayvanın sağımının yapılabildiği iki farklı ‘Gezen Hibrit Sağım Sistemi’ prototipi oluşturduklarını açıkladı.
Bakan Pakdemirli, yaptığı yazılı açıklamada, Türkiye’de ilk defa inovasyon odaklı yapılan sistemin, çiğ süt kalitesini iyileştirmek ve işletme maliyetlerini düşürmek amacıyla tasarlanıp imal edildiğini bildirdi. Bakan Pakdemirli, geliştirilen sağım sistemi ile makinenin otomatik olarak kendi kendini temizleyebildiğini kaydederek, “Soğutma tankı bulunduğu için sağılan süt bozulmadan uzun süre saklanabilecek. Böylece sütte soğuk zincir bozulmadan vatandaşlarımıza sağlıklı bir şekilde ürün ulaşmış olacak. Sistem elektrik olmayan yerlerde de kullanılabilecek. Sistemde yer alan fotovoltaik paneller sayesinde işletme giderlerinin çok önemli bir kısmını oluşturan enerji gideri de azaltılmış olacak. Traktörler ile istenilen yere götürülebilen bu makineden birden fazla üretici ve elektrik olmayan yaylalardaki vatandaşlarımız da faydalanabilecek” dedi.
‘SİSTEM TAMAMEN YERLİ VE MİLLİ’
Geliştirilen sistemin tamamen yerli ve milli olduğunu ifade eden Bakan Pakdemirli, “Ayrıca bu sistemde sağım tekniğiyle hayvanın meme sağlığı korunacak. Dolayısıyla sistemle birlikte küçükbaş hayvanlarda sağım işi hem kolaylaşacak hem de elde edilen sütün kalitesi artacak, işletme maliyetleri önemli oranda düşürülecek. Diğer taraftan yıllardır uygulanmaya çalışılan ortak makine ekipman kullanımına yönelik örnek bir projeyi de hayata geçirmiş olacağız. Sistemin prototiplerinin saha denemeleri yapılıyor. Makinenin seri üretime geçilmesiyle alakalı çalışmalar ise devam ediyor” ifadelerini kullandı.

FOTOĞRAFLI

 

Devamını oku

Ekonomi

TİMDER Akademi’den sektör çalışanlarına meslek eğitimi

Yayınlanma tarihi

-

İstanbul, 21 Ocak (DHA) – Tesisat İnşaat Malzemecileri Derneği’nin (TİMDER)  sektör çalışanlarına eğitim verilen Akademi’de yaklaşık 10 bin sektör çalışanı mesleki gelişim eğitimi aldı. TİMDER Akademi’nin, Bayi Gelişim Programı ve İstanbul Üniversitesi ile birlikte hayata geçirilen üksek Okul projesi bulunuyor.
TİMDER Akademi’de ayrıca, Bayi Gelişim Programı çerçevesinde, “Pazarlama ve Satış”, “Yönetim ve planlama”, “Dış Ticaret” ve “Dijital Dönüşüm” olmak üzere 4 ayrı başlıkta 17 eğitim sunuluyor.
TİMDER Yüksekokul projesinde ise, üniversite öğrencilerinin okuldan, tesisat ve inşaat malzemeleri  sektörünü tanıyarak mezun olması hedefleniyor. Proje kapsamında verilen eğitimleri desteklemek amacıyla  İstanbul Üniversitesi’ne bir de laboratuvar kuruldu.
Türkiye’nin önde gelen radyatör üreticilerinden Termo Teknik, sektörün gelişimine destek olmak amacıyla eğitim faaliyetleri düzenleyen TİMDER Akademi’ye sponsor oldu.
Termo Teknik Bayi Kanalı Satış Müdürü Cem Bayramoğlu, sektörün eğitimine her zaman yüksek önem verdiklerini belirterek şunları söyledi:
“Termo Teknik olarak, 200’ün üzerinde bayi ve 500’ün üzerinde satış noktası ile Türkiye’nin tamamında tüketiciye ulaşıyor ve başta bayilerimiz olmak üzere ısıtma sektörü uzmanlarının eğitimine önem veriyor, bu amaçla neredeyse her yıl periyodik olarak ülke çapında seminerler düzenliyoruz. 
“Kurduğu Akademi ile 10 bine yakın sektör çalışanının gelişimine katkı sunan ve sektörümüzün hizmet kalitesini yukarı çeken TİMDER’in eğitim faaliyetine destek verdiğimiz için mutluyuz.
“Bu desteği, sektörün lider şirketlerinden birisi olmanın gereği olarak görüyoruz. TİMDER Akademi’nin zengin eğitim programından bayilerimizin de yararlanması için girişimde bulunacağız.”
Çorlu’da, altı üretim bandına sahip dünyanın en büyük panel radyatör fabrikasında üretim yapan Termo Teknik, panel radyatörün yanı sıra yüksek verimli kombi ve kazan serisini de Türk tüketicisine sunuyor.
Türkiye ile Avrupa’nın en büyük ısı sistemleri tedarikçileri arasında bulunan Termo Teknik ürünlerini Çin’den Şili’ye, Avustralya’dan Kanada’ya kadar geniş bir coğrafyada; aralarında ABD ve Rusya’nın da bulunduğu 50’yi aşkın ülkeye ihraç ediyor. (Fotoğraflı)

Devamını oku

Popüler Başlıklar