Takip Edin

Dünya

Erdoğan, Dörtlü Zirve’de liderlere ‘Stratejik İttifakın Güçlü Üyesi Türkiye’ kitabını hediye etti – Fotoğraflar

Yayınlanma tarihi

-

Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dünya

Rusya’da restoran alev alev yandı

Yayınlanma tarihi

-

Rusya, (DHA)- Rusya’da ‘Golden Pagoda’ adlı restoranda dün akşam saatlerinde yangın çıktı. Restoranda bulunan müşteriler ve çalışanlar tahliye edildi. Çevredeki evlerde yaşayanlar insanlar camlarını açmamaları konusunda uyarıldı.
Yangın, Rusya’nın Samara kentindeki ‘Golden Pagoda’ adlı bir restoranda, dün akşam saatlerinde çıktı. Restorandaki müşteri ve çalışanların hızlıca tahliye edilmesiyle can kaybı önlendi. Yetkililer, yangın nedeniyle yayılan yoğun dumandan etkilenmemeleri için çevrede yaşayanlara camlarını açmamaları konusunda uyardı. Yangına müdahalede 100’den fazla itfaiye personeli ve 30 itfaiye aracı kullanıldı. Yangın söndürülürken, restoran kullanılamaz hale geldi.
Rusya Acil Durumlar Bakanlığı, yangının çıkış nedenine ilişkin incelemelerin sürdüğünü belirtti.

FOTOĞRAFLI

Devamını oku

Dünya

Binbaşı olarak görev yaptığı Türk taburunu, belediye başkanı olarak ziyaret etti

Yayınlanma tarihi

-

Enis TABAK, Prizren (DHA) – Kosova’da bulunan Bodrum Belediyesi Başkanı Ahmet Aras, binbaşı olarak görev yaptığı Kosova Türk Temsil Heyeti Başkanlığı Sultan Murat Kışlası’nı ziyaret etti.
Kosova’nın güney bölgesinde yer alan ve 1999 yılından bu yana KFOR barış gücü bünyesi altında görev yapan Prizren’deki Kosova Türk Temsil Heyeti Başkanlığı Sultan Murat Kışlası’nı ziyaret eden Aras, DHA’ya yaptığı açıklamada çok mutlu ve heyecanlı olduğunu söyledi.
2012 yılında binbaşı olarak bu kışlada görev yaptığını söyleyen Aras, emekliye ayrıldıktan sonra siyasete atıldığını ve Bodrum Belediyesi Başkanlığı görevine seçildiğini söyledi. Aras, “Çok duygusal şuan benim için. Taburun kapısındayım. 2012’de burada göreve geldiğimde bu benim ilk yurt dışı görevimdi. Kosova bizim için çok önemli ve 6 ay boyunca çok güzel bir görev yaptım. Kosova ve Prizrenli dostlarımızla çok iyi ilişkiler içerisindeydik. Uzun süre gelmemiştim, tam 7 yıl oldu. Emekli oldum,  turizmle uğraştım, en sonunda seçimlerde Bodrum Belediye Başkanı oldum ve şuan bu görevi yapmaktayım. Bodrumlu bir girişimci arkadaşımızın daveti üzerine buraya geldim ve bugün de taburumuzu ziyaret ediyoruz” dedi.

FOTOĞRAFLI

Devamını oku

Dünya

10 müzisyeni önce kurşun yağmuruna tuttular ardından yaktılar

Yayınlanma tarihi

-

Meksika, (DHA) – Meksika’da içinde müzisyenlerin bulunduğu bir kamyon, trafikte silahlı saldırıya uğradı. İhbar üzerine olay yerine gelen polis ekipleri, 10 müzisyenin yanmış cesedi ile karşılaştı.

Yerel medyada yer alan haberlere göre polis, dün ülkenin Guerrero eyaletinde yer alan Chilapa de Alvarez şehrinde 10 müzisyenin yanmış cesedini taşıyan bir kamyon buldu. ‘Sensation’ isimli yerli müzik grubu üyelerinin bulunduğu kamyon, performans sergiledikleri bir bölgeden dönerken trafikte silahlı kişilerce saldırıya uğradı. Yerel saat ile 14:00 civarı düzenlenen saldırı sonrası olay yerine giden polis ekipleri kamyonun içinde 10 kişinin yanmış cesedi ile karşılaştı.

Yetkililer, olayla ilgili inceleme bağlatıldığını açıkladı.

 

Devamını oku

Popüler Başlıklar