Takip Edin

Spor

Gençlik ve Spor Bakanlığı’ndan 1001 projeye 17,5 milyon liralık destek

Yayınlanma tarihi

-

İSTANBUL,(DHA) – 
Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından “Fikir sizden uygulama sizden” sloganıyla yürütülen Gençlik Projeleri Destek Programı kapsamında gerçekleştirilen 2019-I Özel Çağrısı sonuçlanarak, desteklenecek projeler belirlendi. Farklı alanlarda yapılan başvurulardan seçilen 1001 projeye 17,5 milyon lira destek sağlanacak.
09-30 Kasım arasında gerçekleştirilen 2019-I Özel Çağrısına başvuru sürecinde gençlerin yoğun ilgisiyle karşılaşıldı. Geçen yıl yapılan çağrının 7 kat fazla başvuruda bulunuldu. Değerlendirme sonucunda Gönüllülük, Kültür ve Sanat, Fiziksel Aktivite, Egzersiz ve Spor, Yenilikçi Fikirler, Çevre Bilinci ve Hayvanların Korunması başlıklarındaki sunulan 1.001 projeye 17,5 milyon TL destek verilmesi kararlaştırıldı.
Gençlerin beklenti ve ihtiyaçları da dikkate alınarak tasarlanan 2019-I Özel Çağrısı’nın kapsamına ilk defa ilkokul ve ortaokullar ile Bilim ve sanat merkezleri dahil edildi. Resmi okulların yanı sıra program özel okulları da kapsayacak şekilde genişletildi. 
Desteklenecek konular; Gönüllülük, Kültür ve Sanat, Fiziksel Aktivite, Egzersiz ve Spor, Yenilikçi Fikirler, Çevre Bilinci ve Hayvanların Korunması olarak belirlendi. Desteklenecek projelerde gençlerin beklenti ve isteklerinin karşılanması, topluma ve dünyaya karşı sorumlu, bedenen ve ruhen sağlıklı dinamik ve üretken bir gençliğin yetişmesi amaçlandı.  
1001 PROJEYE 17,5 MİLYON LİRA DESTEK VERİLECEK
“Fikir sizden uygulama sizden” sloganıyla yürütülen 2019-I Özel Çağrısı kapsamanda gençlerimizin ‘Kültür sanat alanında 371′, gönüllülük alanında 170, yenilikçi fikirler alanında 148, Fiziksel Aktivite, Egzersiz ve Spor’ alanında 135, çevre bilinci alanında 135 ve hayvanların korunması alanında 42 adet olmak üzere toplam 1001 projesine destek verildi. 
Program kapsamında ilkokulların 104, ortaokulların 240, liselerin 442, BİLSEM’lerin 58, üniversitelerin 157 adet projesine destek sağlandı. Engelli gençlere yönelik farklı düzeylerde eğitim veren kurumların 21 projesi de desteklenecek projeler arasında yer aldı.
”15 TEMMUZ” VE “PROF. DR. FUAT SEZGİN” TEMALI PROJELERE ÖNCELİK VERİLDİ
‘Kültür-sanat’ başlığı altında sunulan 15 Temmuz temalı proje tekliflerine öncelik verilirken, bu kapsamda 78 proje desteklendi. Bilim tarihi araştırmalarına ömrünü adayan, dünyanın önde gelen otoriteleri arasında yer alan Prof. Dr. Fuat Sezgin de unutulmadı. “Kültür sanat ve yenilikçi fikirler’ başlıklarında ‘Prof. Dr. Fuat Sezgin’ temalı 153 proje teklifine onay verildi. 
2019-I Özel Gençlik gruplarının projelerine 5 bin – 20 bin TL, Üniversite gençlik topluluklarının projelerine 5 bin – 25 bin TL arası destek verilmesi onaylandı.
“GENÇLERİMİZLE GURUR DUYUYORUZ”
Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, gençlerin projelerine 17,5 milyon TL kaynak sağladıklarına işaret ederek, program çerçevesinde gençlerin 2023 vizyonunu hayata geçirebilir nitelikte, özgüven sahibi ve uluslararası rekabet gücü yüksek gençler hedefi doğrultusunda, gençlerin tasarlayacağı ve uygulamaya geçirecekleri projelerine destek sağladıklarını ve sağlayamaya devam edeceklerini kaydetti. Bakan Kasapoğlu, şöyle dedi:
“Program çerçevesinde gençlerimizin; Gönüllülük, Kültür ve Sanat, Fiziksel Aktivite, Egzersiz ve Spor, Yenilikçi Fikirler, Çevre Bilinci ve Hayvanların Korunması başlıklarındaki projelerine destek verdik. Gençlerimizin hayallerini desteklemek, özveriyle koştukları gönüllülük faaliyetlerine minik bir katkı sunabilmek, ülkemize ve insanlığa parlak ufuklar kazandırabilecek yenilikçi fikirlerini ve girişimlerini desteklemekten büyük büyük bir heyecan duyuyoruz. Bugünün ve yarının gençlerinin kişisel ve sosyal gelişimlerini desteklerken, onların hayatın her sahasında; çevre bilinci ve hayvanların korunması gibi çok geniş bir yelpazede etkin katılımlarına şahitlik ettik. Gençlerimizin yürüttükleri harika çalışmalara hep birlikte şahitlik ettik. Gençlerimizle gurur duyuyoruz.”
(FOTOĞRAFLI)

Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Spor

Faruk Eczacıbaşı: Hedefimiz şampiyon olmak

Yayınlanma tarihi

-

“Hande’nin sakatlığı bir süre kendisini sahalardan alıkoyacak ama hep beraber üstesinden geleceğiz”
“Türkiye’de voleybolun geleceğinden çok umutluyum”
“3 bin genç voleybolcu yetiştiriyoruz”

Oğuz Tongsir: Spor sadece futbol değil, diğer branşlara da eğilelim
Hande sadece Eczacıbaşı için değil Türk voleybolu için de önemli bir isim
“Sporu spor için yapalım, genç nesiller yetiştirelim”

Mustafa AKIN – Sezer AFŞAR / İSTANBUL,(DHA) – 

Eczacıbaşı VitrA, CEV Şampiyonlar Ligi A Grubu’nda Polonya ekibi Budowlani Lodz’u yenerek 6’da 6 yaparak çeyrek finale yükseldi. Mücadele sonrası İstanbul’da bir restoranda medya mensupları ile biraraya gelen Eczacıbaşı Spor Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Eczacıbaşı ile Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) Başkanı Oğuz Tongsir, gündeme dair açıklamalarda bulundu.
Hedeflerinin her zaman ilk dörde kalmak olduğunu söyleyen Faruk Eczacıbaşı,”Finale kalmak ve mümkünse şampiyon olmak. Ondan hiçbir zaman taviz vermeyi düşünmüyoruz, o yüzden aynı yola devam” dedi.
“HANDE’NİN SAKATLIĞI BİR SÜRE KENDİSİNİ SAHALARDAN ALIKOYACAK AMA HEP BERABER ÜSTESİNDEN GELECEĞİZ”
Budowlani Lodz ile oynanan maç ve yapılan tetkikler sonucunda sol ayak tarak kemiğinde kırık tespit edilen Hande Baladın ile ilgili konuşan Faruk Eczacıbaşı, “Maalesef önemli oyuncularımızdan birisi sakatlandı, o bizi çok üzdü. Herhalde onun da bir moral bozukluğu olmuş olacak arkadaşlarımız biraz ondan etkilendi ama sonunda dayandılar ve maçı aldılar. Tahmin ediyorum bundan sonra da aynı şekilde devam edecekti çünkü hakikaten çok deneyimli, usta kondisyonu iyi bir ekibimiz var. Bundan sonra göreceğiz. Herhalde sakatlığı bir süre kendisini sahalardan alıkoyacak ama hep beraber üstesinden geleceğiz. Aslında beklediğimiz gibi devam ediyor, aynı takımlar ama ben bütün lige kalitenin gittikçe daha iyileştiğini görüyorum. Bütün dileğimiz onun bu şekilde devam etmesi çünkü çok güzel bir spor dalı, ben Türkiye’de voleybolun geleceğinden çok umutluyum” diye konuştu.
“3 BİN GENÇ VOLEYBOLCU YETİŞTİRİYORUZ”
Faruk Eczacıbaşı, altyapıya önem verdiklerini ve 3 bin genç voleybolcu yetiştirdiklerini ifade ederek, “Bizim hedefimiz yalnız voleybol değil. Sporcu, mücadeleci, kendine güvenen genç kızlar yetiştirmeyi sağlamak. Asıl hedefimiz o, tabii bu ancak spordan geçen bir özellik. Bunların içinden ben çok iyi voleybolcular çıkacağını düşünüyorum ama spor yalnız voleybol değil, başka alanlar da var. Üstelik ben bu genç kızlarımızın ileride kendi alanlarında çok başarılı hanımlar olacağına da şiddetle inanıyorum” şeklinde konuştu. 

OĞUZ TONGSİR: “HANDE SADECE ECZACIBAŞI İÇİN DEĞİL TÜRK VOLEYBOLU İÇİN DE ÖNEMLİ BİR İSİM”
Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) Başkanı Oğuz Tongsir, Faruk Eczacıbaşı ile ayrı bir dostlukları olduğunu ifade ederek, “Biz spor kulüplerine TSYD olarak herkese aynı mesafedeyiz ama onlar ayrı bir sempatimiz var, bunu itiraf etmem lazım, öyle bir farklılık var. Bugünkü maçta Eczacıbaşı’nı pek beğendiğimi söyleyemem, bugün iyi oynamadıklarını düşünüyorum ama buna rağmen her zamanki fiks bir şey icat ettiler, her maçı 3-2 kazanıyorlar, bugün de 3-2’ye getirdiler maçı ama iyi oynamadılar. Daha önemlisi zaten grubu garantilemişlerdi, bir formalite maçıydı ama daha önemlisi Hande’nin sakatlanmasıydı. Hande sadece Eczacıbaşı için değil Türk voleybolu için de önemli bir isim, önümüzde Tokyo Olimpiyatları var, onlar çok önemli. Eczacıbaşı kaybedebilirdi ama keşke Hande’yi kaybetmeseydi. O biraz içimizi buruklaştırdı diyebilirim” dedi.
“BU İŞ SADECE FUTBOL İŞİ DEĞİL”
TSYD olarak eski günlerdeki gibi gazetelerde, ajanslarda, televizyonlarda diğer branşları da görmek istediklerini vurgulayan Oğuz Tongsir, “Bu iş sadece futbol işi değil, hepinizden, kameraman arkadaşlarımdan, muhabirlerden, müdürlerden herkesten ricamız şu; lütfen diğer spor branşlarına da eğilelim. Biz burada lokomotif olursak bu toplum bizim peşimizden gelir, önümüzde bir olimpiyat var. Bugün sadece Kadın Voleybol Milli Takımı’nın olimpiyatlarda sonuç alacağını düşünüyoruz, keşke onun gibi birkaç branşta, çok fazla branşta da Tokyo’da başarıyı kovalasak. Bizim için bu 80 milyon ülkede bunları gerçekleştirmek zorundayız” diye konuştu. 
“SPORU SPOR İÇİN YAPALIM, GENÇ NESİLLER YETİŞTİRELİM”
Oğuz Tongsir, kavga ile bir yere, sportmen davranılması gerektiğini dile getirerek, “Faruk Bey gibi yöneticilerin bu işte biraz daha akılcı, daha agresif olmadan konuşmaları gerekiyor. Topluma yön veren insanların daha farklı düşünmeleri ve bunu dile getirmeleri gerekiyor, yoksa bunların sonu yok. İşin içine siyaset karıştırıldı, taraftarlar girdi, yöneticiler birbirleriyle atışıyor. Bu hoş bir şey mi? Bunların bir an evvel bitirilmesi lazım, bu ülkenin huzura ihtiyacı var. Sporu spor için yapalım, genç nesiller yetiştirelim. Biz konuştuk, voleybolda altyapıyı oluşturmak için Eczacıbaşı ile TSYD ortaklaşa bir iş yapacak bunun da müjdesini verelim. Gazeteciler ise işi biraz daha silahşörlüğe getirdi, açıkçası ben bundan rahatsızım. Sanki o kulübün sözcüsüymüş gibi konuşuyorlar, kimi Galatasaray’ı savunuyor, kimi Fenerbahçe’yi. Siz objektif olun, bu konuyla ilgili yorum yapın, bu iş sizin işiniz değil. Başka kulüplerin silahşörlüğüne, kalemşörlüğüne soyunmanıza gerek yok. Bırakın herkes işini yapsın, siz görevinizi yapın, yorumunuzu yapın, eleştirin ama başka kulüplerin hakkını savunmak sizin işiniz değil” şeklinde konuştu.

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ:
-Faruk Eczacıbaşı’nın açıklamaları
-Oğuz Tongsir’in açıklamaları
-Detaylar
(FOTOĞRAFLI)

Devamını oku

Spor

Galatasaray savunma performansı ile Avrupa’nın devleri arasında

Yayınlanma tarihi

-

-Galatasaray’da Muslera etkisi
-Liverpool’da Van Dijk ve Alisson geçit vermiyor
-Zidane’nın Real’i savunma istikrarını koruyor
-Lazio, üçlü savunma taktiği ile zirveye oynuyor
-İç sahada en az gol yiyen takım Reims

Özgür KABAN/ İSTANBUL, (DHA)- Süper Lig’in ikinci yarısında gösterdiği performans ile bambaşka bir görüntüye bürünen Galatasaray,  22’nci hafta itibarıyla kalesinde gördüğü 17 gol ile ligde en az gol yiyen takım olurken, Avrupa’nın 5 büyük ligi baz alındığında kalesinde en az gol gören takımlar arasında 3’üncü sırada bulunuyor.
İngiltere Premier Lig ekibi Liverpool yediği 15 gol ile kalesinde en az gol gören takım olurken, İspanya La Liga’da Real Madrid 16 gol ile 2’nci, Fransa Ligue 1 ekiplerinden Reims 19 gol ile 4’üncü, İtalya Serie A ekiplerinden Lazio ise 21 gol ile 5’inci sırada bulunuyor.
GALATASARAY’DA MUSLERA ETKİSİ
Galatasaray, Süper Lig’de geride kalan 22 hafta itibariyle kalesinde gördüğü 17 gol ile en az gol yiyen takım durumunda. Sarı-kırmızılılar aynı zamanda Avrupa’nın beş büyük ligine bakıldığında kalesinde en az gol gören ekip olarak 3’üncü sırada yer alıyor. Galatasaray, Süper Lig’in ikinci yarısında ise şu ana kadar kalesinde sadece 2 gol gördü. Sarı-kırmızılılar öte yandan Süper Lig’de iç sahada yediği 8 gol ile Reims’den sonra Avrupa’nın 5 büyük liginde taraftar önünde kalesinde en az gol gören 2’nci takım. Galatasaray, deplasmanda ise kalesinde 9 gol gördü.
Sarı-kırmızılı ekipte 9’uncu sezonunu yaşayan Uruguaylı file bekçisi Fernando Muslera da gösterdiği performans ile bu sıralamada sarı-kırmızılıları öne çıkaran en büyük faktörlerden biri oldu. Savunmada görev alan oyuncuların yaşadığı sakatlıklar ve gerçekleşen transferleri nedeniyle sık sık değişmesine rağmen 9 yıldır sarı-kırmızılıların kalesindeki istikrarlı performansını koruyan Muslera, bu sezon da aynı performansı göstermeye devam ediyor. 33 yaşındaki tecrübeli eldiven, Süper Lig’de geriden kalan 22 haftada çıktığı 21 karşılaşmada 16 gol yerken, 10 maçta ise kalesini gole kapatmayı başardı.
LIVERPOOL’DA VAN DIJK VE ALLISSON GEÇİT VERMİYOR
İngiltere Premier Lig’de geriden kalan 26 haftada gösterdiği performans ile rekorları alt üst eden ve en yakın rakibi Manchester City ile arasında 25 puan fark bulunan lider Liverpool kalesinde gördüğü 15 gol ile Avrupa’nın 5 büyük liginde zirvede yer alıyor. Kırmızı-beyazlılar, ligde geride kalan 26 hafta itibariyle kalesinde 15 gol görürken, bu gollerin 9’unu iç sahada, 6’sını dış sahada yedi. İngiliz ekibi, 6 gol ile de Avrupa’nın beş büyük ligi baz alındığında deplasmanda kalesinde en az gol gören takım durumunda.
Liverpool’un 2018 yazında İtalya Serie A ekibi Roma’dan kadrosuna kattığı Brezilyalı file bekçisi Alisson Becker, gösterdiği performans ile dikkat çekiyor. Rakiplerine kolay kolay izin vermeyen 27 yaşındaki file bekçisi, ligde çıktığı 18 karşılaşmada kalesinde 6 gol gördü. Alisson, 12 maçta da ise kalesini gole kapatmayı başardı. Kırmızı-beyazlıların bu formu yakalamasında Alisson Becker kadar paya sahip olan diğer bir isim ise Hollandalı savunmacı Virgil Van Dijik oldu. 2018 yılı yaz transfer döneminde kadroya dahil edilen 28 yaşındaki savunmacı İngiliz ekibinde kusursuza yakın bir performans sergiliyor.
ZIDANE’NIN REAL’I SAVUNMA İSTİKRARINI KORUYOR
İspanya La Liga’da Zinedine Zidane’nın teknik direktörlüğünü yaptığı Real Madrid lider durumda bulunuyor. Eflatun-beyazlılar, La Liga’da 16 gol ile kalesinde en az gol gören ekip olurken, Avrupa’nın beş büyük ligi baz alındığında ise en az gol yiyen 2’nci takım. Madrid ekibi ligde toplam 16 gol yerken, iç sahada 9, deplasmanda ise 7 gol kalesinde gördü.
La Liga’da tek mağlubiyetle liderlik koltuğunda oturan eflatun-beyazlıların bu başarısında savunmada yer alan oyuncuların istikrarı da önemli rol oynuyor. Real Madrid’de yıllardır savunma dörtlüsünü oluşturan Carvajal, Sergio Ramos, Raphael Varane ve Marcelo’nun gösterdiği istikrarlı performans ve aynı zamanda kaleci Thibaut Courtois’ın başarılı performansı eflatun-beyazlıların en az gol yiyen takım olmasında önemli faktörlerden biri. Belçikalı file bekçisi bu sezon ligde 21 maç formasını giydiği Madrid ekibinde 13 gol yedi, 11 müsabakada ise kalesini gole kapatmayı başardı.
LAZIO ÜÇLÜ SAVUNMA TAKTİĞİ İLE ZİRVEYE OYNUYOR
İtalya Serie A’da bu sezon şampiyonluğa oynayan ve teknik direktörlüğünü eski futbolcusu Simone Inzaghi’nin yaptığı Lazio, 55 puan ile ligde 2’nci sırada bulunuyor. Mavi-beyazlılar, Serie A’da oynadığı son 19 lig maçında yenilgi yüzü görmedi. İtalyan ekibi yediği 21 gol ile de ligde kalesinde en az gol gören takım olma unvanına da sahip durumda.
Simone Inzaghi’nin üçlü savunma taktiği Lazio’nun bu başarısında önemli faktörlerden biri olarak dikkat çekiyor. 43 yaşındaki genç teknik adam, üçlü savunmada genellikle üç stoper oyuncusu Radu, Felipe ve Acerbi’yi kullanırken, savunma kanatlarında ise iki tane hızlı ve orta sahada da görev verildiği zaman oynayabilen Lazzari, Marisuc ve Lulic, Jony’yi görevlendiriyor. Orta saha da Milinkovic Savic, Luis Alberto ve Lucas Leiva gibi teknik kapasitesi üst düzey oyunculara şans veren Inzaghi, bu şekilde orta sahayı daha kalabalık şekilde tutmayı başarıyor. Inzaghi’nin orta sahayı daha kalabalık hale getiren ve savunmayı rahatlatan üçlü savunma taktiği ile Lazio, daha az pozisyon veren ve kalesinde az gol gören bir takım şekline bürünmüş oldu.
İÇ SAHADA EN AZ GOL YİYEN TAKIM REIMS
Fransa Ligue 1’de ise sürpriz bir takım en az gol yiyen ekip durumunda. Ligde 8’inci sırada yer alan Reims, yediği 19 gol ile kalesinde en az gol gören takım oldu. Kırmızı-beyazlılar, aynı zamanda 7 ile Avrupa’nın 5 büyük ligine bakıldığında iç sahada en az gol yiyen takım olarak göze çarpıyor.
(FOTOĞRAFLI)

Devamını oku

Spor

Dünyanın en güçlü adamları Alanya’ya geliyor

Yayınlanma tarihi

-

Engin ANAK/ALANYA (Antalya), (DHA) – DÜNYANIN en güçlü sporcularının yarıştığı MLO Strongman Şampiyonlar Ligi Dünya Serisi’ne geçen yıl dahil olan Alanya, bu yıl da serinin 3’üncü yarışı olarak Türkiye ayağına ev sahipliği yapacak.
Yıl boyunca 13 ülkede toplam 16 yarışlık bir seriden oluşan ve her ülkeden en güçlü sporcuların katılabildiği Strongman Şampiyonlar Ligi Dünya Serisi tüm dünyada ilgiyle izleniyor. Bu yıl Alanya’da 25-26 Nisan tarihinde yapılacak olan yarışta sporcular kazandıkları ödüllerin yanı sıra seride topladıkları puanlarla lig şampiyonu olmak ve büyük ödülü alabilmek için birbirleriyle kıyasıya mücadele edecek.
‘1 MİLYAR İZLEYİCİYE ULAŞIYOR’
Strongman Şampiyonlar Ligi Dünya Serisi Türkiye Direktörü Şükrü Cimrin, yarışların son yıllarda en çok izlenen spor organizasyonu olduğunu söyledi. Cimrin, “Dünyada 100’den fazla ülkede televizyondan yayınlanıyor, 1 milyar izleyiciye ulaşıyor. Geçen yıl Alanya’da 19-20 Nisan tarihlerinde 13 ülkede 16 serilik yarışın 3’üncü ayağı olarak Alanya organizasyonunu gerçekleştirdik. Son derece de başarılı bir yarışma oldu. Buradaki hazırlıklarımız, yaptığımız organizasyon, yarışmaların mükemmel geçmesi çok memnun etti. 2020’de de 3’üncü yarış olarak Alanya dünya takviminde yer almaya devam edecek. Buradaki tarihimiz 25-26 Nisan. Strongman Şampiyonlar Ligi’nde Türkiye’yi, Alanya temsil edecek. Bunun heyecanı içerisindeyiz. Hazırlıklarımız başladı. İnşallah yine çok güzel bir organizasyon olmasını umuyoruz” dedi.
‘BU YARIŞTA TEKNELER, HELİKOPTERLER ÇEKİLİYOR’
Yarışlar hakkında da bilgi veren Cimrin, “Strongman adı üstünde güçlü adam. Bu kişiler kendi ülkelerinin en güçlü insanları. İnsanoğlunun fiziki olarak sınırlarını zorluyorlar. Tırlar çekiliyor, 150-200 kiloluk ağırlıklar kaldırılıyor, bunlarla belli mesafeler katediliyor. Tekneler, helikopterler çekiliyor. Normal insanların yapmaması gereken çok düzenli bir spor. Beslenme alışkanlığı gerektiren, farklı bir disiplin. İşin görsel tarafı çok önemli. O yüzden çok fazla şekilde dünyada seyrediliyor. Bizlerin gerçekten yapamayacağı bir spor dalı” diye konuştu.
‘ORGANİZASYON KAPASİTEMİZİ ANLATABİLMEMİZ AÇISINDAN ÇOK DEĞERLİ’
Alanya’nın tanıtımı için yarışmanın fırsat olduğunu belirten Cimrin, şöyle dedi:
“Dünyada yüzden fazla ülkede yayınlanıyor olması, çok fazla kişiye ulaşması ve Türkiye’nin, Alanya’nın adını belki hiç duymamış kişilerin bu bölgenin özelliklerini bu program aracılığıyla tanıyor olması, bizim turizmimizin bilinirliği, bizim organizasyon kapasitemizi anlatabilmemiz açısından bizim için çok değerli. Sporcular da son derece dışa dönük, neşeli, hayran kitlesi olan kişiler. Onların da buraya gelmesi bizim için çok değerli. Son derece görsel şov niteliği taşıyan, üst seviye bir spor.”

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ:
– Strongman Alanya yarışından arşiv görüntüler
– RÖP: Şükrü Cimrin
(FOTOĞRAFLI)

Devamını oku

Popüler Başlıklar