Takip Edin

Güncel

Hayvansever gençler, sokak hayvanlarını unutmadı

Yayınlanma tarihi

-

Behçet DALMAZ/VAN, (DHA)- VAN’da, İpekyolu Belediyesi organizasyonuyla, Pati Dostları Kurucusu Kader Cin öncülüğünde bir araya gelen üniversiteli hayvanseverler, Tuşba ilçesindeki Hayvan Bakım Evi’ni ziyaret etti. Üniversiteliler, ‘İpekyolu Belediyesi gönüllülerle el ele sokak hayvanlarının yanında’ pankartı açarken Kader Cin, “Hayvanları sevin, koruyun” dedi.
İpekyolu Belediyesi’nin organizasyonuyla, Pati (Hayvan) Dostları Kurucusu Kader Cin öncülüğünde bir araya gelen bir grup hayvansever üniversiteli, Sıhke Gölü ve Kale çevresinde bulunan sokak hayvanlarına mama verip, tedavilerini yaptı. Hayvansever gençler, martılar için de göle ekmek attı. Ardından Tuşba ilçesindeki Hayvan Bakım Evi’ni ziyaret eden gençler, ‘İpekyolu Belediyesi gönüllülerle el ele sokak hayvanlarının yanında’ pankartı açtı.
Kader Cin, herkesin hayvanların sevip, koruması gerektiğini belirterek, “Bizler İpekyolu Belediyesi’nin organizasyonuyla Sıhke Gölü  ve Kale bölgesinde başıboş olan sokak hayvanlarına mama verip, gerekli tedavilerini yaptırdık. Hayvan dostları olarak herkesin sokak hayvanlarına sahip çıkmasını istiyoruz. Bu kapsamda Tuşba ilçesindeki Hayvan Bakım Evi’ni de ziyaret edip, barınan hayvanların durumuyla ilgili görevlilerden bilgi aldık” dedi.

FOTOĞRAFLI

Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel

Gala Gölü’ne binlerce flamingo geldi

Yayınlanma tarihi

-

Ali Can ZERAY/EDİRNE,(DHA)- EDİRNE’nin Enez ilçesi Gala Gölü Milli Parkı’na, flamingolar gelmeye başladı. Kuzeyden gelerek 6 ay gibi uzun süre Gala Gölü’nde kalan yaklaşık 10 bin flamingo, bu rakamla gölün en kalabalık göçmen kuşu olma özelliğini taşıyor. 
Her yıl olduğu gibi bu yıl da kuzey ülkelerinden kanat açan binlerce flamingo, Edirne Milli Park Alanı olan Enez ilçesine bağlı Gala Gölü’ne konmaya başladı. Gala Gölü’nde yaklaşık 6 ay kalan kırmızı tüylü yetişkin flamingoların su üzerinde ilerlemeleri ve havada süzülerek uçmaları renkli görüntüler ortaya çıkardı. Yaklaşık 10 bin kadar olduğu tahmin edilen flamingolar, bölgenin en kalabalık göçmen kuşu olma özelliğini taşıyor.
Trakya Üniversitesi Biyoloji  Bölümü Dr. Öğretim Üyesi Mustafa Kaya, “Gala Gölü Milli Parkı Türkiye’nin Avrupa, Asya ve Afrika kıtaları arasında kuş göç yolları üzerinde köprü görevi yapmaktadır. Bu alanda yaklaşık 217 kuş türü bulunmaktadır. Bunların en kalabalık olanlarından biri flamingolar. Meriç Deltası’nda çeltik tarlalarının su kuşlarının önemli beslenme alanlarından biri olduğunu söyleyebiliriz. Flamingolar, yaklaşık 6 ay kaldıktan sonra havaların ısınmasıyla göç ediyor. Ama burada da yaklaşık bin adet gri renkli genç flamingo kuşunun kaldığını söyleyebiliriz” dedi.

FOTOĞRAFLI

Devamını oku

Güncel

Marmaris’te havadan trafik denetiminde sürücülere ceza

Yayınlanma tarihi

-

Ali GÜNDOĞAN/ MARMARİS (Muğla), (DHA)- MUĞLA’nın Marmaris ilçesinde, jandarma tarafından helikopterle trafik denetimi gerçekleştirildi. Kural ihlali yaptığı tespit edilen 5 sürücüye toplam bin 128 TL ceza kesildi.
Marmaris İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, dün araçların yoğun olduğu Hisarönü ve Bozburun Mahalleri arasındaki 65 kilometrelik yolda, denetim yaptı. 2 trafik, 3 asayiş ve 2 motorlu trafik timinin görev aldığı denetime bir helikopter de havadan destek verdi. 15 saat süren denetimde, 123 araç kontrol edildi. Trafik kuralı ihlali yaptığı havadan tespit edilen 5 sürücüye toplam bin 128 TL para cezası kesildi.

FOTOĞRAFLI

 

 

 

 

Devamını oku

Güncel

Başkale’de aç kurtlar sokak köpeğini parçaladı

Yayınlanma tarihi

-

Engin ERTÜRK VAN-BAŞKALE, (DHA)-VAN’ın Başkale ilçesinde, kar yağışı ve soğuk hava etkili olurken, yiyecek bulmakta zorlanan kurtlar, ilçe merkezine inmeye başladı. Bir köpeğin kurtlar tarafından parçalandığı ilçede, yiyecek arayan bir kurt da cep telefonu ile görüntülendi.
Van kent merkezine yaklaşık 110 kilometre uzaklıkta bulunan Başkale ilçesinde, kar yağışı ve soğuk hava hayatı olumsuz yönde etkiliyor. Yiyecek bulmakta zorlanan kurtlar da ilçe merkezine iniyor. Hafizye Mahallesi’nde bir çoban köpeği, kurtların saldırısına uğradı. Kurtlar tarafından parçalanan köpek, mahalle sakinleri tarafından sabah saatlerinde bulundu.
Kale Mahallesi’nde ise gece yarısı yiyecek arayan bir kurt, vatandaşlar tarafından cep telefonuyla görüntülendi. İlçe sakinleri kurtlar nedeniyle endişeli olduklarını belirterek, tedbir alınmasını istedi. 

FOTOĞRAFLI

Devamını oku

Popüler Başlıklar