Takip Edin

Genel

HDP önündeki eylemde 70’inci gün (2)

Yayınlanma tarihi

-

ERDOĞAN İÇİN ÖRDÜKLERİ ATKIYI TESLİM ETTİLER
Diyarbakır’da HDP il binası önünde evlat nöbeti tutan anneler, elleriyle ördükleri ve üstünde Türk bayrağı ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın baş harflerinin işlendiği kırmızı-beyaz atkıyı, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ulaştırmak üzere AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Süleyman Serdar Budak’a teslim etti.
Barış Pınarı Harekatı’nda görev alan Mehmetçik için atkı ören evlat nöbetindeki anneler, ördükleri atkıları geçtiğimiz günlerde Mehmetçiklere yolladı. Anneler, üstünde Türk bayrağı ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın baş harfleri olan ‘RTE’nin işlendiği kırmızı-beyaz atkıyı da, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ulaştırmak üzere kendilerine destek ziyaretinde bulunan AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Süleyman Serdar Budak’a teslim ettiler. Atkıları teslim alan AK Parti İl Başkanı Süleyman Serdar Budak, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a annelerin kendi elleriyle ördüğü atkıyı teslim edeceğini söyledi.
‘İNŞALLAH CİĞERPARELERİNİZE, ÇOCUKLARINIZA KAVUŞURSUNUZ’
Ziyarette konuşan Budak, eylemdeki ailelerin bir an önce çocuklarına kavuşma dileğinde bulunarak, şöyle konuştu:
”Temennimiz inşallah ciğerparelerinize, çocuklarınıza kavuşursunuz. Cumhurbaşkanımızın baş harfleri işlenmiş, Türk bayrağı işlenmiş, emek sarf etmişler, bugün bunu büyük bir onurla teslim alıyoruz, önümüzdeki hafta bizzat ben, kadın kolları ve gençlik kolları başkanlarımızla beraber cumhurbaşkanımıza teslim edeceğiz. İnşallah onun da iyi dileklerini size ulaştırırım. Çok önemli bir iş yaptılar, Hacire anne başlattı, bir mum yaktı, ciğerparesine kavuştu. İnşallah diğer annelerimiz de kavuşurlar. Bu küçümsenecek bir iş değil. Onlar biliyorlar ki çocukları buradan gitmiş, burası bir basamak olarak kullanılmış ve buradan tekrar iade edilsin istiyorlar. Farklı dedikodular çıkarttılar, burayı AK Parti organize etti diye, halbuki ne onlar bizleri görmüşler ne de biz onları görmüşüz. İftira ve yalan atıyorlar.”

FOTOĞRAFLI

Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Genel

Bodrum açıklarında 45 kaçak göçmen yakalandı

Yayınlanma tarihi

-

Kadir ÖZEN/BODRUM (Muğla), (DHA) – BODRUM açıklarında, lastik botla yasa dışı geçiş yapmak isteyen 45 kaçak göçmen, Sahil Güvenlik botu ekibince yakalandı.
Bodrum’un Kargı Adası açıklarında görevli Sahil Güvenlik botu ekibi, pazar günü, lastik botla yasa dışı geçiş yapmaya çalışan bir grup göçmeni tespit etti. Durdurulan lastik botta 14’ü Filistin, 10’u Suriye, 6’sı Togo, 5’i Yemen, 4’ü Kongo, 2’si Orta Afrika Cumhuriyeti, 2’si Nijerya, 1’i Senegal ve 1’i Mısır uyruklu olmak üzere 45 göçmen yakalandı. 25’i erkek, 8’si kadın ve 12’si çocuk olan grup, kıyıya getirildi. Kaçak göçmenler, kimlik tespit işlemi sonrası İl Göç İdaresi Müdürlüğü’ne bildirildi.

FOTOĞRAFLI

 

 

 

Devamını oku

Genel

Didim açıklarında 129 kaçak göçmen yakalandı

Yayınlanma tarihi

-

Kadir ÖZEN/DİDİM (Aydın), (DHA)- AYDIN’ın Didim ilçesinden lastik botlarla yurt dışına çıkmaya çalışan, aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu 129 kaçak göçmen, Sahil Güvenlik ekiplerince yakalandı.
Didim açıklarında görevli Sahil Güvenlik Botu, geçen pazar ve pazartesi günü 3 ayrı lastik bot durdurdu. Yapılan kontrollerde 68’i Suriye, 40’ı Filistin, 12’si Kongo, 5’i Mısır, 1’i Irak, 1’i Orta Afrika Cumhuriyeti, 1’i Somali, 1’i Senegal uyruklu toplam 129 kaçak göçmen yakalandı.
64’ü erkek, 18’si kadın, 47’si çocuk olan kaçaklar, kimlik tespit işlemi sonrası İl Göç İdaresi Müdürlüğü’ne teslim edilecek.

FOTOĞRAFLI

Devamını oku

Genel

Örgüte istihbarat sağladığı öne sürülen Suriyeli, Adana’da yakalandı

Yayınlanma tarihi

-

Rüşan Anıl ATAR/ADANA, (DHA)- SURİYE’de terör örgütü PKK/YPG’ye istihbarat sağlayıp, eleman kazandırdığı ve yaşam malzemesi temin ettiği ileri sürülen Musfata Kasem (53), Adana’da yakalandı.
İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Suriye’nin kuzeyindeki Afrin bölgesinde terör örgütüne istihbarat sağladığı belirlenen Mustafa Kasem’in mülteci kılığında yasadışı yollarla Türkiye’ye giriş yaptığı bilgisini aldı. Ailesiyle birlikte 2 yıldır Seyhan ilçesi Onur Mahallesi’nde gizlendiğini tespit eden ekipler harekete geçti. Örgütten kaçan militanların yerini tespit ederek üstlerine bildirdiği öğrenilen Kasem, eve düzenlenen operasyonla yakalandı.
Kasem’in iki kardeşinin Suriye’de terör örgütü saflarında olduğu, örgüte istihbarat ve eleman sağladığı, yaşamsal malzeme temin ettiği öne sürüldü. Emniyetteki ifadesinde, örgütün kendisini ölümle tehdit ettiğini iddia eden Kasem’in, “Bizi zorla çalıştırıyorlardı. Beni ve ailemi öldürmelerinden korktuğum için istihbarat topladım” dediği öğrenildi.
Emniyetteki işlemlerin ardından adliyeye sevk edilen Kasem, çıkarıldığı mahkemece ‘terör örgütü üyesi olmak’ suçundan tutuklanarak cezaevine konuldu.

FOTOĞRAFLI

Devamını oku

Popüler Başlıklar