Takip Edin

Güncel

İşaret diliyle ‘Hayat bayram olsa’ klibi

Yayınlanma tarihi

-

Fatih YILMAZ/TOKAT,(DHA)- TOKAT’ta Engelliler Derneği üyeleri, 3 Aralık Engelliler günü için farkındalık oluşturmak için işaret diliyle ‘Hayat bayram olsa’ şarkısına işaret dilini kullanarak klip hazırladı.
Zile Engellilere Meslek Kazandırma ve Dayanışma Derneği üyesi 9 engelli ve aileleri, bir aylık bir çalışmayla 1970’li yıllarda popüler olan ‘Hayat bayram olsa’ isimli şarkıya işaret diliyle klip hazırladı. Yaklaşık 2 dakikalık klip paylaşıldığı sosyal medyada büyük ilgi çekti.
3 Aralık Engelliler günü için farkındalık oluşturmak için böyle bir çalışma yaptıklarını belirten Dernek Başkanı Halil İçcan, “Farkındalık oluşturmak için bu klibi hazırladık. Seyahate gittiğimiz Konya’da, Antalya’da ve Tokat’ımızın değişik yerlerinde engelli ailelerimizle çekimlerini yaptık. Çalışmamızda 9 engelli ve 9 aile bireyleri olmak üzere 18 kişi yer aldı. Halk Eğitim Merkezi’nde görev yapan öğretmenlerimizden işaret dili desteği aldık. Bir de işaret dili kullanan işitme engelli kardeşlerimiz yardımcı oldular. Çalışmalarımız bir ay sürdü” diye konuştu. 
Sadece 3 Aralık’ta değil her zaman hatırlanmak istediklerini belirten dernek üyesi ve engelli annesi Beyza Çalışkan, “3 Aralık Engelliler Günü için başkanımızın güzel bir fikri vardı. Biz de buna katıldık. Amacımız bizi fark etmeleri. Bizim var olduğumuzu, engelli de olsak duyabildiğimizi, görmesek de görebildiğimizi, yani bir nevi sesimizi duyurmak istedik. Bu bir farkındalık diyoruz ve evet biz de buradayız” dedi.

FOTOĞRAFLI 

Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel

“İntihar” diye kapatılan dosya yeniden açıldı… 3 tırnağında DNA bulgularına rastlandı

Yayınlanma tarihi

-

Semih ÇALIŞKAN – Kubilay ÖZEV/- İSTANBUL, (DHA) – SEFAKÖY’de 28 Şubat 2018’de  bir gümrük müşavirliğinde ihracat – ithalat sorumlusu olarak çalışan 26 yaşındaki Aysun Yıldırım, iş yerinin üçüncü katından düşerek öldü. Yıldırım’ın ölümüne ilişkin geçen yıl Eylül ayında kapatılan dosya ailenin itirazı üzerine yeniden açıldı. Yapılan DNA incelemesinde Aysun Yıldırım’ın 3 tırnağında bir kişiye ait DNA bulgularına rastlandı

Ailenin avukatı  Rukiye Leyla Süren, ” Düştüğü yerde kan izi yok. Telefonla bir insan intihar etmez. Şule Çet ile çok ortak noktası var. Örneğin; pencerede parmak izleri yok. Hiç tutunmadan o dar pencereden Aysun kendini nasıl aşağı atacak? Bütün bu soruları sormak lazım” dedi.

17 metre yükseklikten düşen Aysun Yıldırım’ın yaşamını yitirmesi kayıtlara önce ‘şüpheli ölüm’ olarak geçti. Savcılık soruşturmasında ‘intihar’ denilerek, kovuşturmaya yer olmadığına karar verilen dosya 25 Eylül 2018’de takipsizlik kararı sonrası kapatıldı. Yıldırım ailesinin itirazları üzerine dosyayı inceleyen avukat Rukiye Leyla Süren dosyadaki eksikliklere dikkat çekti. Dosyada, Aysun Yıldırım’ın atladığı iddia edilen pencerede Yıldırım’a ait parmak izine rastlanmamıştı. Ayrıca tanıkların HTS kayıtları da dosyada yoktu. Avukat Süren’in itirazıyla takipsizlik kararı kaldırıldı. Yapılan DNA incelemesinde ise Aysun Yıldırım’ın üç tırnağında çalıştığı iş yerinin müşterisi olan, terk ettiği erkek arkadaşı O.T’ye ait DNA bulgularına rastlandı. Avukat Rukiye Leyla Süren’in savcılığa yaptığı başvurunun ardından yurt dışına çıkış yasağı konulan O.T hakkında yakalama kararı çıkarıldı.

“GERÇEKLER SU YÜZÜNE ÇIKTI”
İki yıldır hukuk mücadelesi verdiklerini ifade eden Aysun Yıldırım’ın annesi Hüsniye Yıldırım, “Dosyamız tekrar açıldıktan ve detaylı bir araştırma yapıldıktan sonra DNA sonuçları çıktı. Kızımın üç tırnağında DNA bulundu. Bu DNA, Aysun’un patronun arkadaşı ve aynı zamanda müşterisi olan kişiye ait. Yakalama kararı çıkarıldı. Biz ailesi olarak intihar ettiğine hiçbir zaman inanmadık. Büyük bir mücadeleden sonra gerçekler su yüzüne çıktı” diye konuştu.

“ACIMIZLA, YÜREĞİMİZ YANA YANA DOSYANIN PEŞİNE DÜŞTÜK”

Kızının hayatını kaybettiği günü hiç unutamadığını ifade eden acılı anne Hüsniye Yıldırım, şunları söyledi:

“28 Şubat 2018 yavrumun katledildiği gün. Bize telefon geldi. Hastaneye vardığımda benim kızım kırmızı alandaydı. Doktorlar ‘başınız sağ olsun’ dedikten sonrasını ben hatırlamıyorum. Biz kızımızı defnettikten sonra acımızla, yüreğimiz yana yana dosyasının peşine düştük. Acım söndü mü sönmedi. Yüreğim yanıyor ama büyük bir hukuk mücadelesi verdik. Bir taraftan yeni deliller çıkıyor. Son 1 aydır yüreğimize bir nebze de olsa su serpildi. Çünkü DNA incelendi ve rapor çıktı. Kızımın üç tırnağında DNA’ya ulaşıldı. O şahsı tanımıyorum. Sadece fotoğrafını gördüm. Yetkililere çağrım; adaletin yerini bulması. Hak edenlerin hak ettiği cezayı bulmalarını istiyorum. Hak ettikleri cezayı çeksinler. İndirimlerden de yararlanmasınlar. Çünkü bir cana kıymıştır. Bu canla beraber kaç kişi mezara giriyor. Bunu da göz önünde bulundursunlar.”

“DOSYAYI İNCELEDİĞİNİZDE BİR İNTİHAR VAKASI OLMADIĞINI GÖRÜRSÜNÜZ”

İki yıldır hukuk mücadelesi veren Yıldırım ailesinin avukatı Rukiye Leyla Süren, dosya incelediğinde intihar vakası olmadığının net bir şekilde görüldüğünü ifade etti. Süren, “Olayın oluşuyla Aysun’un bulunduğu şekil, vücudundaki izler birbiriyle örtüşmüyor. Bir intihar vakasıyla örtüşmüyor. Zaten bu sebeple ben dosyada bu kadar ısrarcı oldum. Dosyayı bir hukukçu olarak incelediğinizde zaten bunun bir intihar vakası olmadığını görürsünüz. Düştüğü yerde kan izi yok. Telefonla bir insan intihar etmez. Şule Çet ile çok ortak noktası var. Örneğin; pencerede parmak izleri yok. Hiç tutunmadan o dar pencereden Aysun kendini nasıl aşağı atacak? Bütün bu soruları sormak lazım” ifadelerini kullandı.

“EKSİK BİR İNCELEME İLE İNTİHAR DENİLEREK KAPATILDIĞINI GÖRDÜM”

Avukat Rukiye Leyla Süren, “Aile iki yıldır bir hukuk mücadelesi veriyor. Bunun ilk dönemlerini yalnız başına bu mücadeleyi vermişler. Bütün itirazlar yapılmasına rağmen hem savcılık hem mahkeme olayı intihar olarak kapatmış. Aile başka bir seçenek kalmamıştı. Bunun üzerine Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu’na başvurdular. Dosyayı incelediğimde şunu gördüm. Öncelikle etkin bir soruşturma yapılmadığını gördüm.  Bir ceza dosyasında maktul ortadayken hangi soruşturmalar yapılması gerekiyorsa bu soruşturmaların maalesef yapılmadığını, eksik bir inceleme ile ‘intihar’ denilerek kapatıldığını gördüm” şeklinde konuştu.

“TERK ETTİĞİ ERKEK ARKADAŞININ DNA ÖRNEKLERİ EŞLEŞTİ”

Dosyayı inceledikten sonra öncelikle Anayasa Mahkemesi’ne başvurduğunu söyleyen avukat Süren, şöyle devam etti:

“Dosyanın içine daha çok girdiğimizde örneğin Aysun’un cep telefonun delil listesinde olmadığını, savcılığın listesinde olmamasına rağmen maalesef karakol tarafından aileye kırık bir şekilde , sivri bir cisimle kırılmış bir şekilde iade edildiğini fark ettik. Yeni delil sebebiyle tekrar dilekçe vererek tekrar dosyanın açılmasını talep ettik. Adalet Bakanlığı da bu konuya sessiz kalmayarak dosyayı yeniden açtı, yeni bir savcı atandı. Son birkaç aydır yapılan incelemelerle, HTS ve baz istasyon kayıtları geldi. En sonunda da Aysun’un üç tırnağının içinde bizim ve ailenin şikayetçi olduğu terk ettiği erkek arkadaşının DNA örnekleri eşleşti.”

O.T HAKKINDA YAKALAMA KARARI ÇIKARILDI

Yıldırım ailesi, olay anına ve sonrasına yönelik delil saklayan, orada bulunan kişilerle ilgili de suç duyurusunda bulundu. Aysun Yıldırım’ın üç tırnağında DNA’sı bulunan O.T hakkında ise yakalama kararı çıkarıldı. “Kasten adam öldürmekten aranan şahıs yurt dışına çıkamaz ama Türkiye’de bir yerlerde” diyen acılı ailenin avukatı Rukiye Leyla Süren, “Biz emniyet güçlerimize güveniyoruz. Bir an önce yakalanmasını talep ediyoruz. Bu dosyada hukukçu olarak bizim iki görevimiz var. Hem o dosyanın gerçeğine ulaşmak hem de gelecekte yeni Aysun’ların olmasını engelleyecek caydırıcı bir yargılamaya mahal vermek. Bu yargılama sonucunda da hiçbir iyi hal almadan katilin cezalarını mutlaka mahkemece verilmesini sağlamak” şeklinde konuştu.

(FOTOĞRAF)

Devamını oku

Güncel

Bağcılar’da geleneksel şölende 3 ton hamsi dağıtıldı

Yayınlanma tarihi

-

 

İSTANBUL,  (DHA) BAĞCILAR  Belediyesi ile Bağcılar Trabzonlular Derneği’nin ortaklaşa düzenlediği 12. Geleneksel Hamsi Şöleni’nde davetlilere 3 ton hamsi ikram edildi. Yağmura ve soğuk havaya aldırış etmeyen Bağcılar halkı, hamsinin yanı sıra hamsiden yapılmış birbirinden lezzetli yemekleri de tatma imkânı buldu. Festivale katılan Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, “Bağcılar’daki hemşerilerimize güzel bir gün yaşatmak istedik. Onların buradaki birlik ve beraberliği Bağcılarımızın geleceği için çok önemli” dedi.

HAMSİLİ PİZZADAN, HAMSİLİ ŞİŞ KEBABA…

Bağcılar 15 Temmuz Demokrasi ve Milli İrade Meydanı’nda gerçekleştirilen 12. Geleneksel Hamsi Şöleni’ne yaklaşık 10 bin ilçe sakini katıldı. Programda Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, ızgaralarda pişirilen hamsilerden vatandaşlara ikram etti. Öte yandan yine hamsiyle yapılmış pizzadan köfteye; börekten sarmaya kadar 20 çeşit yemek de sunuldu. Soğuk havada gerçekleşen şölene katılan davetliler, halk oyunları ekiplerinin kemençe eşliğinde sundukları horon ve kol bastı gösterisiyle ısındılar.

LOKMAN ÇAĞIRICI: “FARKLILIKLARIMIZ BİZİM ZENGİNLİKLERİMİZ”

Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı ızgaralarda pişirilen hamsilerden vatandaşlara kendi elleriyle ikram etti. “Hamsi denildiğinde akla Karadeniz gelir” diyen Çağırıcı, “Trabzonlular Derneği ile organize ettiğimiz Hamsi Şölenimizde Bağcılar’daki hemşerilerimize güzel bir gün yaşatmak istedik. Onların buradaki birlik ve beraberliği Bağcılar’ımızın geleceği için çok önemli” dedi. Sözlerine Bağcılar’da her renkten ve kültürden insanların bir arada yaşadığını belirterek devam eden Çağırıcı, “Farklılıklarımızın bizim zenginliğimiz olduğuna inanıyoruz. Ramazan Etkinliklerimiz, 7 Renk 7 Bölge Etkinliklerimizde de aynı şekilde farklı yörelerin kültürlerini burada sergiliyoruz. Hem kültürlerimizi tanıtma adına hem de tüm yöredeki hemşerilerimizin bir araya gelmesi adına bu etkinlikleri önemsiyoruz. Bugün de 3 ton hamsi ile hemşerilerimiz güzel bir gün geçirecekler” şeklinde konuştu.

“GELECEK NESİLLERE KÜLTÜRÜMÜZÜ AKTARMAMIZ GEREKİYOR”

“Bağcılar halkı, Karadenizli hemşerilerimizin hamsiden yaptıkları lezzetleri de tatma fırsatı bulacaklar” diyen Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, etkinlikte emeği geçen Trabzonlular Derneği’ne teşekkür ederek sözlerine devam etti. “Bağcıların huzuru birlik ve beraberlikten geçtiğini bir kez daha burada sergiliyoruz. Gelecek nesillere kültürümüzü aktarmamız ve yine birlik ve beraberlik içerisinde güzel bir hayat sürdürebilmemiz adına da örnek olacağına inanıyorum” şeklinde konuştu.

“YÖREMİZİ AYAĞIMIZA GETİREN BELEDİYEMİZE TEŞEKKÜR EDERİZ”

Hamsi festivaline katılan ve yıllardır Bağcılar’da yaşadığını söyleyen Funda Toplu, “Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Ben burada büyüdüm ama gidemesek de yöremizi ayağımıza kadar getiren belediyemize teşekkür ediyorum. Bugün çok mutluyum. Yağmur da olsa kar da olsa buradayız. Bu bizler için çok büyük bir lütuf” dedi.

(FOTOĞRAF)

Devamını oku

Güncel

Afyonkarahisar, Isparta ve Burdur’da TOKİ sosyal konut heyecanı

Yayınlanma tarihi

-

Mustafa KILINÇ- Tahsin BAYTAR- Ali ÇEVİKBAŞ- Mesut MADAN/AFYONKARAHİSAR, ISPARTA, BURDUR, (DHA)- CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan’ın müjdesini verdiği dar gelirli aileler için 81 ilde uygulanacak ‘100 Bin Sosyal Konut Projesi’, Afyonkarahisar, Isparta ve Burdur’da vatandaşları heyecanlandırdı. Dar gelirli aileleri ev sahibi yapacak projenin olumlu, hem ülke, hem millet için hayırlı olduğunu söyleyen vatandaşlar, projenin bir fırsat olduğunu anlattı.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın müjdesini verdiği dar gelirli aileler için 81 ilde uygulanacak 100 Bin Sosyal Konut Projesi, evlerin yapılacağı bölgelerde vatandaşları sevindirdi. Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından projelendirilerek, uzun vadeli taksitli sistemle dar gelirli aileleri konut sahibi edindirmeyi amaçlayan proje, Afyonkarahisar, Isparta ve Burdur’da vatandaşları heyecanlandırdı.
‘MEMLEKET İÇİN, MİLLET İÇİN HAYIRLI OLUR’
Afyonkarahisar’da oturan emekli İhsan Küçükaksoy, “Afyonkarahisar’da dar gelirli aileler için TOKİ tarafından yeni konutlar yapılması güzel olur. Memleket için millet için hayırlı olur. Fakir fukara bu vesileyle ev sahibi olup, geçinir. Konut fiyatlarının yükseldiği bu dönemde dar gelirli aileler için TOKİ konutları güzel ve yerinde bir kaynaktır. Benim evim var, ancak evi olmayan vatandaşlarımız için hayırlı olacaktır” dedi.
‘VATANDAŞLAR İÇİN DE ÜLKE İÇİN DE FAYDALI’
Özel sektörde asgari ücretle çalışan Murat Kudal, kendisinin bir evi olduğunu, ancak TOKİ konutlarının halk için çok faydalı olduğunu söyledi. Kudal, “Gelir düzeyi düşük olan ve ev almakta güçlük çeken insanlar için iyi bir çalışma. TOKİ konutlarının fiyatları iyi, taksitleri uygun. Afyonkarahisar’da yapılacak olan konutlara evi olmayan vatandaşlar başvuru yaparak ev sahibi olabilir. Afyonkarahisar’daki dar gelirli vatandaşlar için de ülke için de faydalı. Vatandaşlar kira öder gibi parça parça ödeyerek ev sahibi olabilirler” diye konuştu.
‘ÇOK GÜZEL VE DEĞERLİ BİR PROJE’
Afyonkarahisar’da bir kamu kurumunda görev yapan Tahir Göktuğ da TOKİ tarafından yapılan konutların dar gelirli aileler için konut almayı kolaylaştıran bir çalışma olduğunu vurguladı. Göktuğ, şunları söyledi:
“TOKİ ile ilgili çok güzel projeler yapılıyor. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Benim bir konutum var, ancak kirada olan, evsiz çok vatandaşımız var. Afyonkarahisar’da en düşük ev kiraları 500 TL ile 1000 TL arasında değişiyor. Asgari ücretle çalışan vatandaşlar da ortalama bu fiyatlarla kirada oturuyor, ancak devlet bu fiyatlarla 20- 25 yıl kirada oturmak yerine sonunda ev sahibi yapacak proje oluşturuyor. Kısacası siz kör kuyuya paranızı atmak yerine, ‘sağ cebinizden alın sol cebinize atın 20-25 yıl sonra ev sahibi olun’ diyor. Çok güzel ve değerli bir proje. Çok sayıda dar gelirli aile için de bu bir fırsat olacak.”
‘MAHALLE SAKİNİ OLARAK ÇOK SEVİNDİK’
Projenin uygulanacağı Afyonkarahisar’ın Dinar ilçesine bağlı Konak Mahallesi’ndeki mahalle sakinleri projeyi mutlulukla karşıladı. Nurettin Demiraslan (41), “Konak Mahallesi’nde doğdum, büyüdüm. Mahallemize böyle bir yatırım geldiğini duyduk. Mahallemiz özellikle konut yatırımlarında geride kalıyordu. TOKİ yatırımından dolayı mutluyuz. Mahalle sakini olarak çok sevindik. Özellikle böyle konut yatırımlarından mahallemizde insanlar çok geride kalmıştı. Böyle bir şeyi bize öngörmüşler. Böyle bir yatırımdan dolayı çok mutluyuz. Mahalle sakinleri olarak çok sevindik. Burada çok büyük gelirli insanlar yok. Yerel yönetim olsun, muhtarımız olsun, belediye başkanımız, kaymakamımız, bunun için öncü olan milletvekillerimiz, değerli Cumhurbaşkanımız hepsine teşekkür ederim” dedi.
‘EV ALMA İMKANIM YOKTU’
Tahsin Bayrakçı ise, “Konak Mahallesi’nde ikamet ediyorum, yeni evlendim. TOKİ konutlarının yapılacağını duyduk. Benim de ev alma imkanım yoktu. Belki de ömrüm boyunca alamayacaktım. Ailemin katkılarıyla yazıldık. Başta muhtarımız olsun, belediye başkanımız olsun, yerel yönetim olsun hepsine sonsuz teşekkürler. Özellikle de Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a sonsuz teşekkürler ediyoruz. Sağ olsun var olsun” diye konuştu.
‘DUYDUK TOKİ KONUTLARININ GELECEĞİNİ’
Yasemin Acar (46) da, “Biz de herkes gibi ev sahibi olmak istedik. Duyduk TOKİ konutlarının geleceğini. Başta muhtarımız, Belediye Başkanımız Nihat Sarı ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a çok teşekkür ediyoruz emeklerinden dolayı” dedi.
‘ÇOK MUTLU OLDUM’
Emeği geçen herkese teşekkür ettiğini belirten Yeliz Gültaş (42), “Buraya, mahallemize toplu konut yapılacakmış. Çok mutlu oldum, çok sevindim. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.
‘MAHALLEMİZİN DAHA CANLI BİR ATMOSFER YAŞAMASINI İSTİYORUZ’
Mahalle Muhtarı Vasfi Gültaş (64) da, şöyle konuştu:
“TOKİ konutları yapıldığından dolayı Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, Sayın Milletvekilimiz Ali Özkaya’ya, Sayın Kaymakamımıza, Sayın Belediye Başkanımıza ve emeği geçen bütün siyasi liderlerimize sonsuz teşekkür ederim. Ayrıca burada 96 konut projesi yapıldı. Talep ve başvuruların çok olmasından dolayı yüksek olmasını, 150- 200 kapsamında olmasını ve mahallemizin daha canlı bir atmosfer yaşamasını istiyoruz. Ayrıyeten doğal gaz başvurumuz da sağ olsunlar, onların da işlemi oldu. Doğal gazımızın da gelmesinden dolayı herkese sonsuz teşekkürler sunuyorum.”
‘ÖNEMLİ OLAN ASGARİ ÜCRETLİNİN EV SAHİBİ OLMASI’
Projenin uygulanacağı illerden Isparta’da oturan Cihan Kaplancan (27), “Dar gelirli vatandaşlarımız için çok iyi olacak. Bu eşit sayıda herkes için yapılmasını umarım. Merkezde olsa çok iyi olur. Bizim de ihtiyaçlarımız var. Asgari ücretle çalışıyoruz. Zaten zengin olan istediği gibi alabilir. Önemli olan asgari ücretlinin ev sahibi olması. Şimdiden teşekkür ediyoruz. İnşallah dedikleri gibi olur. Sonuca ulaşırız” dedi.
‘KİRA ÖDER GİBİ EV SAHİBİ OLUNACAK’
Mehmet Arıç (57), “Cumhurbaşkanımıza çok çok teşekkür ederim. Halkımız için çalışıyoruz. Dar gelirli çok. Çok faydalı olacak. Isparta’ya ortalama 100 konut yapılmasını isterim. İlçelere de yapılmasını isterim. İyi bir şey. Kira öder gibi ev sahibi olunacak” diye konuştu.
‘GARİBAN VATANDAŞ EV SAHİBİ YAPILSIN’
Tuna Ünal (30) da şunları söyledi:
“Dar gelirli vatandaşların faydalanması için 100 bin konut yapılacağını öğrendik. Gerçekten dar gelirli vatandaş ev sahibi olur. Bazen bu tür konularda ali cengiz oyunları dönebiliyor. Adam evini, malını, mülkünü, damadının, kızının üstüne yapıp, tekrar ev sahibi olmak istiyor. Devlet bu konuda dikkatli olursa daha iyi olur. Özellikle asgari ücretlinin şu şartlarda ev sahibi olmasının imkanı yok. Fırsatın iyi değerlendirilmesini talep ediyorum. Hatta ve hatta sayının artmasını ilçelere, beldelere mümkünse köylere kadar inmesini istiyorum ki hem göçler önlensin, ekonomik durumu iyi olmayan vatandaşlarımız faydalansın. Gerçekten hakkıyla çalışan gariban vatandaş ev sahibi yapılsın.”
‘İNŞALLAH SOSYAL KONUTLARDAN EV SAHİBİ OLURUZ’
Toplu konutların yapılacağı illerden Burdur’da da vatandaşlar projeyi sevinçle karşıladı. İşçi emeklisi Salih Türköz (62), “Sayın Cumhurbaşkanımızın açıkladığı sosyal konutlardan 250’sinin Burdur’a yapılacak olmasından mutlu olduk. Ben kirada oturuyorum. İnşallah yapılacak sosyal konutlardan ev sahibi oluruz. Sayın Cumhurbaşkanımıza teşekkür ediyorum” dedi.
‘MUTLU OLDUM’
İşçi emeklisi Mustafa Tetik (57) de “Burdur’a da 250 sosyal konut yapılacağını duyduk. Mutlu oldum. İnşallah evi olmayan ihtiyaç sahiplerinin ev sahibi olur. Emeği geçenlere teşekkürler” diye konuştu.

FOTOĞRAFLI

Devamını oku

Popüler Başlıklar