Takip Edin

Güncel

Kadın komutanlar çocukları ziyaret etti

Yayınlanma tarihi

-

Behçet DALMAZ/VAN, (DHA) – VAN’da jandarmanın kadın komutanları, bölgedeki ilkokul öğrencilerini ziyaret etti. ‘Ben daha çocuğum’ projesi kapsamında öğrencileri ziyaret eden ekiplerle birlikte gelen jandarma arama kurtarma köpeği ‘Pati’nin gösterisi de çocukların ilgisini çekti.
Van İl Jandarma Komutanlığı’na bağlı Kadın ve Çocuk Kısım Amirliği ile Gevaş İlçe Jandarma Karakol Komutanlığı ekipleri, Gevaş ilçesine bağlı Dilmetaş Mahallesi’ndeki ilkokulda okuyan öğrencileri ziyaret etti. Jandarmanın kadın komutanları ziyaret ettikleri öğrencilerle yakından ilgilenip çeşitli hediyeler verirken, çocuklar jandarma arama kurtarma köpeği ‘Pati’nin yaptığı gösteriyi büyük bir ilgiyle izledi. Ziyaretten duydukları mutluluk yüzlerinden okunan çocuklar, kendileriyle yakından ilgilenen kadın komutanlarla oyun oynayıp, gönüllerince eğlendi. Minik öğrencilerle hatıra fotoğraf çektiren kadın komutanlar, ‘Gücümüz Sevgimiz’ sloganıyla çocukların korunmasına yönelik olarak yapılan çalışmaların devam edeceğini belirtti.

FOTOĞRAFLI

Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel

İş insanlarından emniyete araç hibesi

Yayınlanma tarihi

-

Ufuk AKTUĞ/İSKENDERUN (Hatay), (DHA)- HATAY’ın İskenderun İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde kullanılmak üzere sanayici iş insanları tarafından hibe edilen 4 minibüs ile yunus ekiplerinin kullandığı 5 motosiklet törenle hizmete alındı. Kaymakam İskender Yönden yapılan bağışın 1 milyon TL değerinde olduğunu söyledi.
İlçe Emniyet Müdürlüğü bahçesinde gerçekleştirilen törene Kaymakam İskender Yönden, İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, OSB Başkanı Ayhan Tosyalı, İTSO Başkanvekili Muhsin Yeter, İlçe Emniyet Müdürü Nevzat Güneş, OSB Yönetim Kurulu Üyesi Osman Gözükara ile iş insanları katıldı.
‘EMNİYETİN ARAÇ FİLOSU GÜÇLENDİ’
Emniyete araç desteği sunan iş insanlarına teşekkür eden İlçe Emniyet Müdürü Nevzat Güneş, “Emniyet olarak araç filomuzu güçlendirdik. Bundan sonra daha hızlı şekilde olaylara müdahalede bulunacağız. Vatanımıza, milletimize hayırlı uğurlu olsun” dedi.
İskenderun Kaymakamı İskender Yönden de 1 milyon TL’lik araç hibesinde bulunan yardımsever iş insanlarına teşekkür etti.
‘DEVLETİMİZİN VE POLİSİMİZİN YANINDAYIZ’
İskenderun Belediye Başkanı Mehmet Fatih Tosyalı ise İskenderun polisinin başarılı çalışmalara imza attığını vurgulayarak, “Bu güzel şehirde herkes bunu hissediyor. Emniyet Müdürümüz Nevzat Güneş nezdinde tüm polis arkadaşlarımızı kutluyor, katkı sunan iş insanlarımıza teşekkür ediyorum. Her zaman devletin ve polisin yanındayız” diye konuştu.
Törende, iş insanları Mustafa Baştuğ, Recep Atakaş, Levent Hakkı Yılmaz, Erol Ayhan ve Fuat Tosyalı’nın emniyete hibe ettiği 4 hafif ticari araç, 5 motosiklet, 500 bariyer ve 3 bilgisayarın teslimi, Hatay Emniyet Müdürü Vedat Yavuz tarafından kesilen kurdeleyle gerçekleştirildi. Polisler İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne hibe edilen araçlarla şehir turu attı.

FOTOĞRAFLI

Devamını oku

Güncel

Başkan Böcek, grip teşhisiyle hastanede tedaviye alındı (2)

Yayınlanma tarihi

-

VALİDEN ‘GEÇMİŞ OLSUN’ ZİYARETİ
Antalya Valisi Münir Karaloğlu, grip dolayısıyla hastanede tedavi edilen Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’e geçmiş olsun ziyaretinde bulundu. Ziyarete, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Davut Çetin de katıldı.

FOTOĞRAFLI

Devamını oku

Güncel

Sarıgöl’de erken budanan asma kış ayında yaprak açtı

Yayınlanma tarihi

-

Vehbi SARIHAN/SARIGÖL (Manisa), (DHA)- MANİSA’nın Sarıgöl ilçesinde, 66 yaşındaki Hatice Tosun’un evinin önündeki ‘Mevlana’ cinsi asma, erken budama nedeniyle kış ayında yeniden yaprak açmaya başladı.
Sarıgöl’ün kırsal Emcelli Mahallesi’ndeki evinin önüne hem gölge yapması hem de meyvesinden yararlanmak için diktiği asmayı Hatice Tosun, geçen ekim ayında budattı. Erken budanan asma, 3 katlı binanın kuytusunda kaldığı için dondurucu soğuk havaya rağmen yaprak açtı. Zamansız yaprak açan asma görenler şaşırttı.
Asmasını erken budattığı için bu yıl üzüm alamayacağını belirten Hatice Tosun, “Hiç olmazsa gölgesinden yararlanırım artık” dedi.
Sarıgöl Ziraat Odası Başkanı Ali İhsan Ülgen ise erken budama yapıldığından asmanın kış ayında uyanma yapmış olduğunu belirtip, “Yoksa, hava sıcaklığı ve soğuklar bağcıların arzu ettiği şekilde seyrediyor” diye konuştu.

FOTOĞRAFLI
 

Devamını oku

Popüler Başlıklar