Takip Edin

Magazin

Kainat güzelinin Antalya sevdası

Yayınlanma tarihi

-

Hasan ALAYBEYOĞLU/ANTALYA, (DHA)- MISS Universe 2014’te ikinci olan Ukraynalı Diana Harkusha (25), yaz tatili için Antalya’ya geldi. Antalya’yı çok sevdiğini söyleyen Harkusha, bir gün burada yaşamak istediği belirtti.
ABD’de 2014 yılında düzenlenen Kainat Güzellik Yarışması’nda (Miss Universe) ikinci seçilen Ukraynalı Diana Harkusha, fırsat buldukça Antalya’ya geliyor. Kenti çok sevdiğini söyleyen Harkusha, yaz tatilinin bir haftalık bölümü için yine soluğu Antalya’da aldı.
Milano ve New York’ta yaşayan, dünyaca ünlü markaların reklam yüzü olan Diana Harkusha, ilerde kente yatırım yapmayı da planlıyor. Antalya’da inşaat sektöründe faaliyet gösteren yakın arkadaşı Salih Özbey ile görüşen Diana Harkusha, yatırım olanakları üzerinde görüş alışverişinde bulundu. Sık sık Antalya’ya geldiğini, Akdeniz’i ve lezzetlerini çok sevdiğini aktaran Diana Harkusha, bir gün yaşamak istediği tek yer olduğunu söyledi.
Golf tutkunu Ukraynalı güzel, daha önce ABD Başkanı Donald Trump ile golf oynarken basında yer almıştı.

FOTOĞRAFLI

Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Magazin

Atasever ve Çelik’ten, ‘kopya’ itirafı

Yayınlanma tarihi

-

Salih TEKİN/ ERZURUM, (DHA)- USTA bir hattat ile genç bir ressamın yollarının kesişmesini anlatan ‘Dilsiz’ filminin başrol oyuncuları Vildan Atasever ve Ozan Çelik, hat sanatı öğrenmek için aldıkları eğitimde kopya çektiklerini itiraf etti.
Yönetmenliğini Murat Pay’ın yaptığı filmin yapımcı ve oyuncuları, Atatürk Üniversitesi Kültür Merkezi 15 Temmuz Milli İrade Salonu’nda öğrencilerle buluştu. Santuri Sedat Anar’ın gazel ve kaside konseri verdiği söyleşiye Yönetmen Murat Pay, yahımcı Murat Erdağı, kurgu Taner Sarf ile başrol oyuncuları Viltan Atasever ve Ozan Çelik katıldı. Erzurum’la ilgili duygu ve düşüncelerini dile getiren film ekibi, 2 günlük gezilerinden memnun olduklarını söyledi. 4 kuşak Erzurumlu olduğunu belirten oyuncu Atasever, memleketini çok sevdiğini söyledi. Ozan Çelik ise, “Gezdiğimiz Paşazade Konağı’nın sahibi bana kıtlama çayın tarifini yaptı. Benim için de Erzurum aynen öyle bir şey, ‘sağ yapisan, sol yapisan tadini alisan” diye değerlendirmesi salondakileri güldürdü.
Öğrencilerin filmle ilgili sorularını cevaplandıran Atasever, yaklaşık 3 ay boyunca hat dersi aldıklarını söyledi. Hocalıklarını Cavide Pala’nın yaptığını ifade eden Atasever, “İlk derse başladık. İlk duanın yazımıyla hat dersi başlıyor. Bunu düzgün şekilde bitirmeden diğer harflere geçiş yapamıyorsunuz. Biz dersleri almaya başladık, yazmaya çalışıyorum ama yazamıyorum. Çok sevdiğim harfler var vav, elif bunları yazarken çok keyf alayarak yazıyorum ama yazamıyorum. 2 ayda hattat olunur mu. İnsanlar emek veriyorlar, 5 yıl belki daha uzun yıllar sonra icazet alabiliyorlar. Eğitim sırasında Ozan bana kopya kağıdını gösterdi, ‘Bak çok güzel yazılıyor’ dedi” diye konuştu. 
Atasever, öğrencilerin hat sanatını devam ettirip ettirmeyeceği şeklindeki bir soruya ise “Yapabileceğimi sanmıyorum. Ama zaman ne gösterir bilemeyiz. Evimde kağıt, kalem ve mürekkebim var. Bazen deniyorum insanı rahatlatan bir özelliği var. Ama ben şu an yazan değil zikredenim” cevabını verdi.
VİLDAN NEPTÜN GÖRMÜŞ GİBİ OLDU
Filmde hattat ustasıyla karşılaşan genç ressamı canlandıran Ozan Çelik, hat eğitimleri sırasında kopya çektiğini söyledi. Çelik, kopya kağıdı üzerine koydukları yazıyı biraz da bozarak götürdüğü hocasının kopya çektiğini anladığını belirtti. Vildan Atasever’in kopya kağıdını görünce Neptün’ü görmüş gibi olduğunu ifade eden Çelik, “Belki de hayatında ilk defa kopya çekti” dedi. 
BU FİLMLERİN DEVAMI İÇİN DESTEK VERİN
Yıllardır film dünyasıyla ilgili ‘Bambaşka hikayeler anlatıyorlar, bir algı yaratıyorlar gençler üzerinde. Kendi değerlerimizi kapatmaya, dinsizleştirmeye çalışıyorlar’ diye eleştirilerin dile getirildiğini hatırlatan Atasever, “Yıllardır oyunculuk mesleğini yapıyorum. Yıllar sonra ilk defa böyle bir senaryo okudum ve böyle bir filme dahil olma şansına eriştim Rabbim sayesinde şükürler olsun. Böyle filmlerin devam edebilmesi, hikayelerin çekilerek insanlara ulaşabilmesi için sizin desteğinize ihtiyacımız var. İnsanlar şunu diyebilmeli, ‘Türkiye’de bizim toplumumuzta kendi değerlerine sahip çıkan bir kesim var, bu değerlerini yalnız bırakmıyorlar.’ Siz bize destek olursanız belki biz yarın böyle bir film çekmeyeceğiz ama başka yapımcılar cesaret edebilecek” diye konuştu.
Söyleşiden sonra Vildan Atasever ve Ozan Çelik, öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektirdi. Atasever’le fotoğraf çektirmek isteyenler salon önünde sıraya girdi. Kimi fotoğraf çektirirken, bazıları da selfie yaptı. 
ERZURUM’U GEZDİLER
Bu arada filmin yönetmen, yapımcı ve oyuncuları Erzurum’un tarihi ve turistik yerlerini de gezdi. Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nden Canan Şimşek’in renberlik ettiği film ekibi, Yakutiye, Çifte Minareli Medrese, Üç Kümbetler ve Ulu Cami’yi gezerek bilgi aldı.

FOTOĞRAFLI

Devamını oku

Magazin

Bursa’da Mabel Matiz rüzgarı

Yayınlanma tarihi

-

Gürkan DURAL/BURSA, (DHA)- BURSA’da sahneye çıkan Mabel Matiz, şarkılarıyla hayranlarına unutulmaz bir gece yaşattı.
Kendine has tarzı ve şarkılara getirdiği yorumlarla büyük bir dinleyici kitlesine sahip olan Mabel Matiz, dün gece Bursa’da sahneye çıktı. Repertuvarının ilk bölümlerinde duygusal şarkılarına yer veren şarkıcı; ‘Gel’, ‘Sarmaşık’, ‘Öyle Kolaysa’ gibi şarkılarıyla dinleyicilerini hüzünlendirdi. Ardından mekandaki enerjiyi artıran Mabel Matiz, hareketli şarkılarıyla keyifli bir gece yaşattı. Matiz yöresel şarkıları seslendirirken, dinleyiciler birlikte tempo tuttu, dans etti. Yaklaşık 2 saat sahnede kalan Mabel Matiz, mekanı dolduran Bursalılara teşekkür ederek programını noktaladı.

FOTOĞRAFLI

Devamını oku

Magazin

Aşkın Nur Yengi ve Mehmet Erdem hayranlarını coşturdu

Yayınlanma tarihi

-

Gürkan DURAL/BURSA,(DHA)- AŞKIN Nur Yengi ile Mehmet Erdem, Bursa’da sahne aldı. İki şarkıcı, dinleyicilerine unutulmaz bir gece yaşattı.
Aşkın Nur Yengi ve Mehmet Erdem, dün gece Bursa’daki özel bir mekanda sahneye çıktı. İlk olarak Aşkın Nur Yengi dinleyicilerini selamladı. Şarkılarıyla Bursalılara nostalji rüzgarı yaşatan şarkıcı, hayranlarını 1990’lı yıllara götürürken; ‘Ay İnanmıyorum’ ve ‘Yalancı Bahar’ gibi unutulmayan şarkıları dinleyicileriyle birlikte seslendirdi. Sempatik tavırları ve samimi diyaloğuyla da Bursalıların hayranlığını kazanan Aşkın Nur Yengi, bir saati aşkın süre sahnede kaldı.
Gecede Aşkın Nur Yengi’nin ardından Mehmet Erdem sahne aldı. Zülfü Livaneli’nin seslendirdiği ‘Hakim Bey’ şarkısını yeniden yorumlayan ve bu şarkı ile kendine has bir dinleyici kitlesi kazanan Erdem, şarkılarıyla dinleyicilerini hem eğlendirdi, hem de duygulandırdı. Sahnesinin bir bölümünde eline aldığı ut ile solo performans sergileyen Erdem, dinleyicilerinden de tam not aldı.

FOTOĞRAFLI

Devamını oku

Popüler Başlıklar