Takip Edin

Dünya

Kanada’da 40 araç zincirleme kaza yaptı, 1 ölü

Yayınlanma tarihi

-

Kanada, (DHA)- Kanada’nın Kingston şehri yakınlarında yoğun kar yağışı nedeniyle zincirleme kaza medyadana geldi. Kanada Polisi, yaklaşık 40 aracın karıştığı kazada 1 kişinin hayatını kaybettiğini duyurdu.

Kanada Polisi’nin yaptığı açıklamaya göre Ontario Eyaletine bağlı Kingston şehri yakınlarındaki otoyolda kar kalınlığı 15 cm’ye ulaşırken, yolun kayganlaşması nedeniyle yaklaşık 40 aracın karıştığı zincirleme kaza medydana geldi. Kazada 1 kişi hayatını kaybederken, 16 kişi de yaralandı. Yolun bu sabah itibariyle trafiğe açıldığı bildirildi. 

Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dünya

Adalet Komitesi, Trump’a yönelik iki azil maddesini de onayladı

Yayınlanma tarihi

-

ABD, (DHA)- Temsilciler Meclisi Adalet Komitesi, ABD Başkanı Donald Trump’a yönelik iki azil maddesini onayladı ve azil maddesi taslağını Temsilciler Meclisi’ne gönderdi. İki madde de 17’ye karşın 23 oy ile kabul edildi.
ABD Temsilciler Meclisi bugün, Başkan Donald Trump’ın azline yönelik “Görevini kötüye kullanma” ve “Kongre’nin işleyişini engelleme” maddelerini oylamak için toplandı. İki madde de 17 Cumhuriyetçi vekilin ‘hayır’ oylarına karşın 23 Demokrat vekilin ‘evet’ oylarıyla kabul edildi. Maddeleri içeren taslak önümüzdeki hafta Temsilciler Meclisi Genel Kurulu’nda oylanacak. Dava taslağı, Temsilciler Meclisi’nden de geçmesi halinde Cumhuriyetçilerin çoğunlukta olduğu Senato’ya gidecek ve orada oylanacak.

FOTOĞRAFLI

Devamını oku

Dünya

Yaşam koçunu darp eden ‘bodyguard’lara hapis cezası

Yayınlanma tarihi

-

Sefa KARAHASAN, LEFKOŞA (DHA)- Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne (KKTC) balayı için giden yaşam koçu İlter Faik Kaya’yı “ayağında terlik var” diyerek darp eden 5 bodyguard 8’er ay hapis cezası aldı. Olay, Haziran 2018’de KKTC’nin turizm şehri Girne’de meydana gelmişti. 

Eş Nesrin Konuklu Kaya ile balayı için Girne’de bir otelde kalan İster Faik Kaya, sandaletle girmek istediği gece kulübüne alınmadığı gerekçesiyle tartıştığı güvenlik görevlileri tarafından dövüldü.  

Güvenlik görevlileri, sandaletle içeri girmek isteyen Kaya’ya izin vermeyince tartışma çıktı. Büyüyen tartışma kısa sürede kavgaya dönüştü, güvenlik görevlileri İlter Faik Kaya’yı darp etti. 

​HASTANELİK OLDU

Gözüne ve burnuna ciddi şekilde darbe alan Kaya, Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi’ne kaldırıldı. İlter Faik Kaya, buradaki tedavisinin ardından taburcu edildi. Kaya ve eşi, balayını yarıda bırakıp, Ada’dan ayrıldı.

Haklarında dava açılan 5 güvenlik görevlisinin yargılanması bugün sona erdi. Girne Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen yargılama sonucunda; Nurettin Beyazsaclı, Halil Işık, Cemre Tabak, Yasin Caktu ve Göksel Kimyalar 8’er ay hapis cezası aldı.

Devamını oku

Dünya

Lübnan’da eylemciler telekomünikasyon şirketini bastı

Yayınlanma tarihi

-

Lübnan, (DHA)- Lübnan’da hükümet karşıtı protestolarda, eylemciler Ogero telekomünikasyon şirketinin binasına girdi.
Lübnan’ın başkenti Beyrut’ta merkezi bulunan Ogero telekomünikasyon şirketinin binasına giren eylemciler, özelleştirme, hırsızlık ve yozlaşma karşıtı sloganlar attı. Şirket çalışanları ve eylemcilerin arasında gerginliklerin yaşandığı görüldü.
Öte yandan, Jal El Dib bölgesinde eylemcilerin barikatlarla yolu kapatması sonucu, askerler ve eylemciler arasında arbede yaşandı. Askerlerin, yere düşen bir eylemciyi tahta sopa ile darp ettikleri; yine yere düşen başka bir eylemciyi de tekmeledikleri kameralara yansıdı.

FOTOĞRAFLI

Devamını oku

Popüler Başlıklar