Takip Edin

Güncel

Kayseri’de okullarda gıda denetimi

Yayınlanma tarihi

-

Olcay DÜZGÜN- Muhammed KISIR/KAYSERİ, (DHA) – KAYSERİ’de zabıta ekipleri, yeni eğitim-öğretim yılının başlamasıyla birlikte okul kantinlerinde gıda denetimi yaptı.
Kocasinan ilçe belediyesi zabıta ekipleri, 2019-2020 eğitim-öğretim döneminin açılmasının ardından, okullarda gıda satışına ilişkin denetim gerçekleştirdi. Ekipler, okul kantinlerinde satılan ambalajlı ürünleri kontrol etti. Ürünlerin son kullanma tarihlerine bakıldı. Bunun yanında çalışanlar hijyen konusunda uyarıldı. Eğitim kurumlarının çevreleri de seyyar satıcı bulunup bulunmadığı yönünde kontrol edildi. Denetimlerde uygunsuz satışa rastlanmadı.
Zabıta amiri Yener Deliktaş, “Okullarımızın açılmasından dolayı bizim çalışmalarımız biraz daha hız kazandı. Okullarımızın önünde seyyar satıcı bulundurmuyoruz. Kantinlerimizde üzeri açık, günü geçmiş gıdalara bakıyoruz. Çalışan kişinin önlüğünün, bonesinin ve eldiven kullanıp kullanmadığını inceliyoruz. Ürünler kapalı olarak satıldığı için herhangi bir sıkıntı yok” diye konuştu.
Okul kenarlarına bazen aralıklarla seyyar satıcıların geldiğini kaydeden Deliktaş, “Arkadaşlarımız kontrol ettiği için, okul alanlarında bu seyyar satıcılara müsaade etmiyoruz. Denetimlerimiz sürekli devam edecek” dedi.

FOTOĞRAFLI

 

   

Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel

İmamoğlu’ndan Taksim’de tartışma konusu olan geçici sergi platformuna ziyaret 

Yayınlanma tarihi

-

 

Beyza Nur GÜLER- Ersan SAN/İstanbul, (DHA) İSTANBUL Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı  Ekrem İmamoğlu, Taksim’de yüksek ihale bedeli nedeniyle sosyal medyada tartışma konusu olan ‘Taksim Geçici Sergi Platformu’nu ziyaret etti.
İmamoğlu sosyal medyada ihale bedelinin yüksek olması nedeniyle eleştiri konusu olan platformu ziyaretinin ardından açıklamalarda bulundu. İmamoğlu,  “İstanbul’un bütün meydanlarının tartışılması konuşulması fikirlerini söylemesi… Taksim Meydanı, bu meydanlar arasında çok özel bir öneme sahip, kalbi gibi. Yarışma süreçleri tasarladık. Yarışmaların da vatandaşların gözü önünde olması, puanlamalarının burada yapılması, bu platform ile Taksim’e sürece biraz daha yukarıdan bakabilme imkanı sağlamak; yukarıdan aşağıya ne oluyor, ne bitiyor, yani yaşanılıyor mu yaşanmıyor mu şehrin kalbi dediğimiz nokta, ona bakmak. Bu bağlamda önemli.” dedi.

(FOTOĞRAF)

Devamını oku

Güncel

Bahçelievler Hamsi Festivali’nde 3 ton balık tüketildi

Yayınlanma tarihi

-

Osman BAKIR / İSTANBUL, (DHA) – BAHÇELİEVLER’de ilk kez Hamsi Festivali düzenlendi. Binlerce vatandaşın katıldığı festivalde 3 ton hamsi tüketildi. Renkli görüntülerin sahnelendiği festivalde Karadeniz yemeklerinin yanı sıra Karadeniz’e ait şarkılar ve oyunlar sahnelendi.

Bahçelievler Belediyesi, ilk kez Hamsi Festivali düzenledi. 3 ton hamsinin tüketildiği festivalde hamsili pasta, hamsili pide gibi 18 çeşit hamsili yemek sergilendi. Karadeniz şarkılarının da seslendirilirken horon ekibi de vatandaşlara keyifli anlar yaşattı. Hamsi yeme yarışmasının da düzenlendiği festivalde sanatçı Ekin Uzunlar’da sahne aldı. Bahçelievler Kamu Binaları Meydanı’nda düzenlenen festivale AK Parti İstanbul Milletvekili Halis Dalkılıç, TBMM İdari Amiri ve AK Parti İstanbul Milletvekili Hasan Turan, AK Parti İstanbul Milletvekili Tülay Kaynarca, Bahçelievler Belediye Başkanı Hakan Bahadır ve çok sayıda vatandaş katıldı.

“BUGÜN BAHÇELİEVLER’DE BİRLİK VAR”

Festivalde Bahçelievler Belediye Başkanı Hakan Bahadır, vatandaşlara balık ekmek dağıttı. Düzenlenen festival dolayısıyla birlik ve beraberlik gösterildiğini belirten Başkan Bahadır, “Bugün Bahçelievler’de çok güzel bir gün var. Çok güzel bir mutluluk var. Bugün Bahçelievler’de ilk defa Hamsi Festivali yapıldı. Yaklaşık üç ton balık dağıttık. Sahnemizi görüyorsunuz, Bahçelievler Meydanı’nı görüyorsunuz. Şimdi de sanatçımız Ekin Uzunlar sahneye çıktı. Bugün Bahçelievler’de birlik var, İstanbul’da birlik var, Türkiye’de birlik var. Karadeniziyle, Doğu Anadolusuyla, Güneydoğu Anadolusuyla, Egesiyle, Akdeniziyle, Orta Anadolusuyla, Trakyalısıyla Bahçelievler’de birliği gösteriyoruz. Gelen, katılan herkese çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

“BÖYLE ETKİNLİKLER HER ZAMAN YAPILMALI”

Festivale kızıyla birlikte katılan İmdat Coşkun, Hamsi Festivali gibi etkinliklerin her zaman düzenlenmesi gerektiğini söyledi. Coşkun, “Bahçelievler Belediyesi’ne festivali düzenlediği için çok teşekkür ediyorum. Böyle etkinliklerin olmasını her zaman bekliyorum. Çok iyi oldu. Hamsi Festivali’ni çok beğendik. Kızım da balığı çok seviyor o yüzden bugün buraya geldik” dedi.

“HAMSİYİ ÇOK ÖZLEMİŞTİK”

Aydın Göze, Bahçelievler’de daha önce böyle etkinliklerin düzenlenmediğini belirtti. Festivali oldukça beğendiğini ifade eden Göze, “Çok güzel bir etkinlik. Bahçelievler’de yapılmayan ilk şeylerden bir tanesi Hamsi Festivali. Festivale katıldığım için çok memnunum” dedi. Festivalde balık ekmek alan Temel Selimoğlu, “Bahçelievler Belediye Başkanı Hakan Bahadır’a teşekkür ederim. Böyle etkinliklerin devamını istiyoruz. Her zaman yapılmalı böyle etkinlikler. Hamsiyi özlemiştim, çok da severim. Şimdi eşimle birlikte yiyeceğiz” şeklinde konuştu.

(FOTOĞRAFLI)

 

Devamını oku

Güncel

Sağlık ekibi, kara saplanan paletli ambulansı elleriyle kazarak kurtardı

Yayınlanma tarihi

-

Sekvan KÜDEM/ŞIRNAK, (DHA) – ŞIRNAK’ın Yeniaslan köyünde rahatsızlanan 1’i çocuk 2 hastayı almaya giden sağlık görevlilerinin paletli ambulansı kara saplandı. Sağlıkçılar, karlı alanı elleriyle kazarak, 2 saatlik çalışmayla ambulansı çıkardı. Yola devam eden sağlık ekibi, hastaları alıp, hastaneye ulaştırdı. 
Şırnak merkeze bağlı Yeniaslan köyünde rahatsızlan Nesime Fidan (35) ile Sakine Adanır’ın (16) yakınları, sağlık görevlilerine haber verdi. İhbar üzerine sağlık ekibi, paletli ambulansla köye hareket etti. Sağlıkçıların bir süre ilerlediği paletli ambulans, kara saplandı. Bunun üzerine sağlık görevlileri, paletli ambulansı saplandığı yerden çıkarmak için çalışma başlattı. Köydeki hastaları almak amacıyla zamanla yarışan sağlıkçılar, olumsuz hava şartlarına rağmen karlı alanı elleriyle kazarak, 2 saatlik çalışma sonucu ambulansı çıkardı. Sağlık görevlileri, daha sonra yola devam edip, ulaştıkları 2 hastayı alarak, ilk müdahalelerinin ardından Şırnak Devlet Hastanesi’ne götürdü. Tedaviye alınan Nesime Fidan ile Sakine Adanır’ın sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenildi.

FOTOĞRAFLI
 

Devamını oku

Popüler Başlıklar