Takip Edin

Güncel

Konya’da 2 katlı kerpiç bina çöktü: 3 ölü / Ek fotoğraf

Yayınlanma tarihi

-

Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel

Hesarek Dağı, sömestir tatilinde doldu

Yayınlanma tarihi

-

Aziz ÖNAL/BİNGÖL,(DHA)- BİNGÖL’deki Hesarek Kayak Merkezi, sömestir tatilinin başlamasıyla kayakseverlerin akınına uğradı. 
Doğu Anadolu’da, kış turizmin en önemli yerlerinden biri olan Bingöl’deki Hesarek Kayak Merkezi, sömestir tatilinin başlamasıyla doldu. Gençlik ve Spor Bakanlığı’nca 2016 yılında, 20 milyon lira maliyetle açılan Hesarek Kayak Merkezi, bölgenin önemli kayak merkezleri arasında yer alıyor. Hesarek Dağı’na yaptırılan Hesarek Kayak Tesisi, yarıyıl tatilini değerlendirmek isteyen yerli turistleri ağırlıyor. 1600 metre uzunluğa sahip pistte ilk adım eğitimini alan öğrenciler, teleski ve telesiyej yardımıyla çıktıkları zirveden kaymanın keyfini yaşadı.
Diyarbakır’dan gelen Eda Ceylan, keyifli anlar geçirdiğini belirterek, “Diyarbakır’dan geldik buraya gerçekten çok beğendik. Normalde ben çok üşürüm ama bayağı güzel güneş var. Güzel eğlendik. Herkese burayı tavsiye ediyorum” dedi.
11’inci sınıf öğrencisi Yusuf Seran Aktaş da ailesiyle birlikte Hesarek Kayak Merkezi’ne geldiğini ifade ederek, “Yarıyıl tatilimizin bir kısmını burada geçireceğiz. Burası gerçekten çok güzel. Herkesin gelip görmesi gereken bir yer. Herkese tavsiye ederim” diye konuştu.
FOTOĞRAFLI
 

Devamını oku

Güncel

Fatih’te intihar eden 4 kardeşe ‘Robin Hood’ yardımı

Yayınlanma tarihi

-

Elif YAVUZ-Buğra BENLİOĞLU/İSTANBUL,DHA – FATİH’te siyanürle intihar eden 4 kardeşin borçlarının hayır sever tarafından kapatıldığı ortaya çıktı.

2 BİN 380 LİRALIK BAKKAL BORCU ÖDENDİ
Fatih’te 6 Kasım tarihinde Molla Gürani Mahallesi Oğuzhan Caddesi’nde 5 katlı binanın birinci katında oturan Cüneyt (48), Oya (54), Yaşar (56) ve Kamuran Yetişkin (60) kardeşlerin cansız bedenleri bulunmuştu. Ailenin maddi durumunun kötü olduğu belirtilmişti. Oturdukları evin alt katında bulunan bakkal işletmesinin sahibi Yetişkin kardeşlerin kendisine 2 bin 380 lira borcu olduğunu ve adını vermek istemeyen bir kişinin tüm borçları ödediğini söyledi. Deniz, “Görünmeyen adam diye biri geldi borcu ödedi gitti. 2 bin 380 lira borcu vardı. Adam ödedi gitti ismini de söylemedi. Öldükten 3 gün, bir hafta sonra geldi” dedi. 
Yusuf Deniz, ” ‘Adam borçlu gitmesin mezara’ dedi. Kim olduğunu da söylemedi. Yanında birini yollamıştı. 8 aylık kira borcunu da ödedi diyorlar. Gelip geçen herkes bakıyor buraya. Geçen de elektrik idaresinden geldiler. Durumları kötüydü 23 tane icrası vardı” dedi. Kardeşlere ait veresiye defterine ise ‘hayır niyetli ödendi’ yazıldı.

EVE FATURA GELMEYE DEVAM EDİYOR
4 kardeşe ait evin elektriğinin gecikmiş borcu sebebiyle kesilmesinden dolayı elektrik dağıtım şirketine 888 bin 397 lira idari para cezası kesilmişti. 3 aydır kapısında mühür bulunan daireye ise fatura gelmeye devam ediyor. Kasım ve Aralık ayına ait 45 lira doğalgaz ve 129 lira su faturası geldiği görüldü.

(FOTOĞRAF)

Devamını oku

Güncel

Güleda’nın adı, evinin bulunduğu sokakta yaşayacak

Yayınlanma tarihi

-

Aykut KURT/MUĞLA, (DHA)- ISPARTA’da, eski erkek arkadaşı Zafer Pehlivan tarafından boğazı sıkıldıktan sonra kalbinden bıçaklanarak öldürülen Güleda Cankel’in adı, Muğla’da ailesiyle oturduğu evin bulunduğu sokağa verilecek.
Olay, 18 Kasım saat 11.00 sıralarında, Isparta’nın merkez Fatih Mahallesi’ndeki apartın 12 numaralı odasında meydana geldi. Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (ISUBÜ) Fotoğrafçılık Bölümü öğrencisi Güleda Cankel, eski erkek arkadaşı Zafer Pehlivan tarafından boğazı sıkıldıktan sonra kalbinden bıçaklanarak, öldürüldü. Zafer Pehlivan, cinayetten 3 saat sonra polis merkezine gidip, teslim oldu. Sorgusunun ardından 19 Kasım’da adliyeye sevk edilen Zafer Pehlivan, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Güleda Cankel ise memleketi, Muğla’nın Menteşe ilçesindeki Ortaköy Mahalle Mezarlığı’nda toprağa verildi.
Cinayet haberi, tüm ülkede üzüntü yarattı. Menteşe Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Dilek Bulut, Menteşe Belediyesi meclis toplantısında, Cankel’in adının, Muğla’da yaşadığı evin bulunduğu sokağa verilmesi için önerge sundu. Alınan kararla, Cankel’in adı büyüdüğü sokağa verildi. Menteşe Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Dilek Bulut, “Güleda Cankel, katledilmiştir. Menteşe Kent Konseyi Kadın Meclisi’nin son toplantısında, Güleda Cankel’in Muğla Menteşe Ortaköy Mahallesi’nde yaşadığı evin bulunduğu sokağa isminin verilmesi kararı alınmıştır” dedi.

FOTOĞRAFLI

Devamını oku

Popüler Başlıklar