Takip Edin

Magazin

Levent Yüksel, Bursa’da sahneye çıktı

Yayınlanma tarihi

-

Gürkan DURAL/BURSA, (DHA) – ŞARKICI Levent Yüksel, Bursa’da verdiği konserde unutulmayan şarkılarıyla dinleyicilerine nostaljik yolculuk yaşattı.
Türk pop müziğinin önemli isimlerinden Levent Yüksel, dün gece şarkılarını Bursalılar için seslendirdi. Ünlü şarkıcı, hayranlarını ‘Ya Sonra’ adlı şarkıyla selamladı. Levent Yüksel; ‘Zalim’, ‘Beni Bırakın’ ve ‘Med Cezir’ gibi şarkılarıyla dinleyicilerini 90’lı yıllara götürdü. Mekanı dolduran yaklaşık 1200 kişi hep bir ağızdan şarkılara eşlik etti. Bağlama da çalan Yüksel, iki saat süren konser sonunda hayranlarının çağrısı üzerine bir kez daha sahneye gelerek son şarkısıyla izleyicileri coşturdu.

FOTOĞRAFLI

Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Entertainment

Bennu Gerede İle Özel

Yayınlanma tarihi

-

Madalyonun Öteki yüzü. Eğitimli, özgür bir fotoğraf sanatçısı ve kitap yazarı.
Çoğumuz için güçlü, marjinal, cesur bir kadın O. Yaptığı seçimler, hayatı yaşama tarzı ve kafa yapısıyla her gün karşılaştığımız insanlar gibi değil ama iyi ki de değil. 4 erkek çocuğuyla İstanbul’un diğer yakasına gider gibi korkusuzca Bali’de yaşadığı için cesur. Acılarının bam telini, hazlarını, uğradığı haksızlığı , kalbini anlattığı BEN NÚ Kitabını yazdığı için modern ve ilham verici.
Yine de sadece bu sıfatlarla etiketlemekten tenzih ediyorum onu. Çünkü belli bir kalıpta görmekten öte ,derin bir kadın Bennu Gerede. Artık ona kulak vermek istiyoruz.
Hepimizin merak ettiklerine (tamam en çok benim:) geçelim öyleyse.

Güncel başlayalım o halde. Takip ettiğiniz/en sevdiğiniz dizi ?
Gypsy

Peki kendinizle baş başa kaldığınızda size hangi müzik eşlik eder ?
The Game- Solomon Grey

2020 yılı sizin ve sevdiklerinizin sağlığından sonra size hangi sihri getirsin?
Nirvana

Vaov : ) Bir şeyler ortaya çıkarmadan önce en büyük motivasyon , o itici güç sizin için ne ?
Acı

Bizce ilham vermek süper gücünüz ama peki ya gerçekten bir süper gücünüz olsaydı ne olsun isterdiniz?
Acı çeken ‘earthling’lere dokunup şifa vermek, yani onları heal etmek.

Şahane , peki bu kadın neyden korkar ?
Hiç bir şey !

En sevdiğiniz koku?
Şu an Cow Shed’in ‘Horny Cow’ Seductive Bath and Body Oil.

Aşkta Hümanistlik mi hedonistlik mi ?
Hedonistlik tabii ki ilk sırada ama sonra da Hümanistlik şart : )

Geleneksellikten uzak görülen biri olarak İçinizde barındırdığınız geleneksel bir düşünce /davranış var mı ?
Sanırım yok : )

Bize bir bilgi / kelime öğretir misiniz ?
Ben kimim ki size bir şey öğreteyim : )

Gerçekten samimi ve mütevazi : )

Peki Hali hazırda okuduğunuz /son okuduğunuz kitap nedir desem ?
Şu an okuyorum. John Barleycorn, Alcoholic Memoirs by Jack London

Dodge Challenger mı, Ford Mustang mi?
Hmmmm sanırım Dodge : )

Fotograf: Osman ÖZEL

Vegan beslendiğinizi biliyoruz. Fakat beslenmeden çok veganlık bir yaşam tarzı ve sorumluluk isteyen bir düzen. Siz buna nasıl karar verdiniz ve oğullarınızın veganlığa yaklaşımları nasıl ?


Ah keşke olsa! Bir ara Kai çok istedi, o da Amerikada yaz tatiline gitmişken, sonra biz Balideyken da Miro bir kaç ay bayağı Vegan beslendi ve inanılmaz faydalarını gördü. Maalesef çok zor oluyor bu çatı altında çünkü annem ve babaları et obur olduklarından sürekli onlara et pişiyor:) Bir gün geldiğinde uyanıp beni anarsınız diyorum. Her gün dua ediyorum ki daha fazla bilinçlenecekler, herkesin zamanı var, onların daha gelmedi sanırım.
Yaşam tarzına da gelirsek yaklaşık 7 yıldır asla deri hiç bir şey almıyorum ve almam ama tabii ki eskiden kalma botlarım ve ceketlerim var, onları sanırım daha henüz hibe etmeye hazır değilim, daha henüz bana uygun faux deri modeller bulamıyorum ve herhalde ancak kendim ürettikten sonra onlardan vaz geçebileceğim.

Daha önce ki Söyleşilerinizde değerli anne ve babanızın unutamadığınız sözlerinden bahsetmiştiniz. (Kendi ayakları üstünde durmak gerektiği..) peki sizin çocuklarınızda durum nasıl ?
Sanırım ister istemez genç yaşta, onlarda ekonomik özgürlüklerini tatmış vaziyetteler:) Simdiden Miro oyunculuk, bir kaç yıldır mankenlik, Daren ve Dilan da “Diablo 34 “diye bir marka kurdular…Bana çok destek oluyorlar.

“Ben Nü” kitabınızın ilk okurlarından biri olarak bize bir çırpıda okunacak bir kitap sürpriziniz daha olur mu ?
Olabilir : )

2020 de sizi nerelerde ne yaparken görüp takip edebiliriz ?
Vegan bir lokanta ve bir sürü fotoğraf projesi : )

Sizin gözünüzden Fotoğraflanmayı en çok hak eden olgu nedir ?
İnsanların ruhu.

Fotograf: Osman ÖZEL

Sağlıklı beslenmeye ilişkin bir öğreticilik , kişisel gelişim eğitimleri ya da pilates videoları görür müyüz sizden bu sene ? Çünkü biz ne zaman yapar ? Yapar mi acaba diyen bir kitlenin beklediğini biliyoruz.
Çok tatlısınız. Aslında iki kitap projesi var kafamda, biri vegan tarifleri ve benim bu hayat tarzına yolculuğum, biri de 4 erkek çocuğu nasıl büyüttüm, ve kendime göre nasihat almak isteyenlere tüyolar. .

Tüyo demişken onları yetiştirirken hangi olgular temelleriniz oldu? Onların zihnini inşa ederken neyle beslendiniz?
Empati, Merhamet, Sevgi, saygı ve kardeşliğin gücü.

Çağımızın vebası ; canlıya şiddet-taciz. Üzülerek Şahit oluyoruz. Peki şu an belki de o şiddet gören kişi bizi okuyan okurlarımız arasında. Biliyoruz ki etkiniz büyük. O kadına / adama ne söylersiniz ?
Bir an evvel kurtulun, gücünüzü toplayın, inanınki ümit var ve tekrar o ışığa ulaşabileceksiniz!

“İsminiz kaderinizdir. “ sözüne inanır mısınız bilmem ama bizim için siz Anka kuşu gibi … kendinizden o güçlü kadını yarattınız. Peki şu an dönüştüğünüz bu Kadın için karşınızda babanız olsa neler söylerdi?

Sanırım hem yaşadığım haksızlıklara çok üzülürdü ama aynı zamanda 4 tane aslan gibi torun ailemizin bir parçası olduğu için bizle gurur duyardı. Ve tabii ki yığılmadığım için ve durmadan ürettiğim için. Aslında hakkını vererek bana ismimi koymuş.

Size ilham veren üstatlarınız ?
Helmut Newton, Bertolucci, Gaspar Noe, Kurosava, Dostoevsky, Guy Bourdin, Cindy Sherman gibi gibi

Sedef adasının size iyi geldiğini biliyoruz peki ya Yurtdışında eğlenmek ve hareket istediğiniz zamanlarda tercihinizi nereden yana kullanırsınız ?
Roma, NY, Los Angeles, Bali, Goa.

Fotograf: Koray ERKAYA

Sözü geçen kitap : Ben Ben Nü
Yayınevi : Destek Yayınları
Yazar : Bennu Gerede

Kapak Fotoğrafı : Nihat ODABAŞI

Devamını oku

Magazin

Haluk Levent’ten kas hastası Gökdeniz’e ziyaret

Yayınlanma tarihi

-

Muammer İRTEM/BURSA,(DHA)- BURSA’da kas hastalığı nedeniyle makineye bağlı yaşayan ve en büyük isteği kendisini görmek olan Gökdeniz Şahin’in (25) isteğine şarkıcı Haluk Levent kayıtsız kalmadı. Levent, Bursa’ya gelerek Gökdeniz’i evinde ziyaret edip mini konser verdi.
Gökdeniz Şahin, 2,5 yaşına geldiğinde kas hastalığına yakalandı. Hayatını 12 yaşına kadar tekerlekli sandalye ile sürdüren Gökdeniz, son 3 yıldır ise cihaza ve yatağa bağlı olarak yaşıyor.
En büyük dileği sanatçı Haluk Levent’i görmek olan Gökdeniz, sosyal medyadan, “Tek isteğim dünya gözü ile seni görüp sarılmak. Seni hep seveceğim gönlü güzel abim” dediği videoyu paylaştı. Gökdeniz’in çağrısına kayıtsız kalmayan Haluk Levent, yaptığı sosyal medya paylaşımı ile “En yakın zamanda” diyerek cevap verdi. Dün akşam saatlerinde Trabzonspor forması giyerek Gökdeniz’in evine gelen Levent, ‘Sev kardeşim’ şarkısıyla Gökdeniz’in yattığı odadan içeri girdi. Haluk Levent’i karşısında gören Gökdeniz’in mutluluğu yüzünden okunurken, sosyal medyada paylaşılan bu anlar binlerce yorum ve beğeni aldı.

FOTOĞRAFLI

 

Devamını oku

Magazin

Gülşen, Bursa’da hayranlarını coşturdu

Yayınlanma tarihi

-

Gürkan DURAL/BURSA, (DHA)- BURSA’da sahneye çıkan şarkıcı Gülşen, hayranlarını coşturdu.
Mekanı dolduran 1200 kişiyi ‘Kardan Adam’ adlı şarkısıyla selamlayan Gülşen, geçmişten günümüze Türk müziğine damga vuran eserleri seslendirdi. Dinleyicisiyle olan samimi diyaloğu ve enerjisiyle dikkat çeken Gülşen, ‘Seyre Dursun’, ‘Of Off’, ‘Yatcaz Kalkcaz’ gibi sevilen şarkılarını hayranlarıyla birlikte söyledi. Konserinin son bölümlerinde bir dinleyicisini sahneye alarak ‘Bursa’nın Ufak Tefek Taşları’ türküsünü söyleyen Gülşen, gecenin finalini de ‘Bangır Bangır’ şarkısıyla yaptı. Yaklaşık 2 saat sahnede kalan Gülşen, hayranlarına unutulmaz bir gece yaşattı.

FOTOĞRAFLI

Devamını oku

Popüler Başlıklar