Takip Edin

Siyaset

Lütfi Elvan: Asla başarılı olamayacaklar

Yayınlanma tarihi

-

Adnan AÇIKGÖZ/MERSİN, (DHA)- TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı ve Mersin Milletvekili Lütfi Elvan, “3- 5 çapulcu ile o bölgede bir terör koridoru oluşturmaya çalışanlar asla başarılı olamayacaklar” dedi.
TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı ve AK Parti Mersin Milletvekili Lütfi Elvan, partisinin il başkanlığında düzenlenen bayramlaşma programına katıldı. Milletvekilleri Zeynep Gül Yılmaz, Hacı Özkan ve Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Muhammet Gültak’ın da katıldığı programda partililere konuşan Elvan, “İnşallah bu bayram, kardeşlik duygularımızın daha da güçlenmesine, birlik ve beraberliğimizin daha da artmasına, ülkemizin daha da güçlenmesine, hele o düşmanlarımıza cevap verebilecek nitelikte güçlü bir ülke konumuna gelmemize vesile olur” diye konuştu.
Türkiye’nin önemli bir coğrafyada bulunduğunu dile getiren terör destekçilerine tepki gösteren Elvan, “‘Coğrafya kaderdir’ denir. Dört bir yanımıza baktığımızda, son 16-17 yılda Türkiye’nin sağlamış olduğu gelişme, gücüne güç katan, ihracatını ve milli gelirini 3’e, 4’e katlayan ve her geçen gün daha da iyi konuma giden bir ülkeye karşı özellikle dışarıdan saldırılar artmakta. Bir taraftan güneyimizde bir terör koridoru oluşturma yolunda çaba sarfedelirken, diğer tarafta da ‘Doğu Akdeniz’de acaba Türkiye’yi sıkıştırabilir miyiz? Türkiye’yi daha zor duruma sokabilir miyiz?’ arayışının içinde olanlar var. Düne kadar ‘terör örgütü’ dedikleri örgütleri destekleyenler, NATO’nun 2’nci büyük ordusuna sahip olan Türkiye gibi bir güçlü ülkeye ve ittifak konumunda olan bir ülkeye karşı maalesef 3- 5 çapulcu ile o bölgede bir terör koridoru oluşturmaya çalışanlar asla başarılı olamayacaklar” diye konuştu.
Elvan, kent merkezindeki eski Tevfik Sırrı Gür Stadyumu, OYAK arazisi ve eski aquaparkın bir bütün olarak ele alınıp millet bahçesine dönüştürülmesi için ihale çalışmalarının başladığını belirterek, Çeşmeli- Kızkalesi otoyol bağlantı projesi için de yakın zamanda ihaleye çıkılacağını sözlerine ekledi.
Elvan programın son bölümünde partililerle tokalaşıp onların bayramlarını kutladı.

FOTOĞRAFLI

Devamını oku
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Siyaset

Hükümet, memur maaşlarına yönelik yeni teklifte bulundu

Yayınlanma tarihi

-

ANKARA, (DHA)- HÜKÜMET, 5. Dönem Toplu Sözleşmesi kapsamında memur ve memur emeklisine 2020’de yüzde 4+4, 2021’de yüzde 3+3 zamdan oluşan yeni teklifte bulundu.
Memur ve memur emeklisinin 2020 ve 2021 yıllarındaki mali ve sosyal haklarını belirleyecek 5. Dönem Toplu Sözleşmesi’nin görüşmeleri devam ediyor. Görüşmeler kapsamında Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk ile Kamu Görevlileri Sendikaları Heyeti Başkanı Ali Yalçın gece saatlerinde bakanlıkta bir bir araya geldi. Görüşmeye ait fotoğrafı ve zam teklifinin detaylarını Twitter adresinden paylaşan Bakan Selçuk, Kamu İşveren Heyeti adına 2020’de yüzde 4+4, 2021’de yüzde 3+3 zam ve enflasyon farkından oluşan yeni bir teklifte bulundu.

FOTOĞRAFLI

 

 

 

Devamını oku

Siyaset

Bakan Dönmez: Doğu Akdeniz tüm Türkiye’nin meselesidir

Yayınlanma tarihi

-

ANKARA, (DHA)- ENERJİ ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Doğu Akdeniz tüm Türkiye’nin meselesidir. Dün buradaydık, bugün de buradayız, yarın da burada olacağız” ifadelerine yer verdi.
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Doğu Akdeniz’de yapılan çalışmalarla ilgili Twitter hesabından açıklamada bulundu. Bakan Dönmez, açıklamada şu ifadelere yer verdi:
“Yavuz, Karpaz-1 kuyusunda 1 aydır; Fatih, Finike-1 kuyusunda 4 aydır sondajlarına, Barbaros Hayreddin Paşa gemimiz de 2 yıldır sismik çalışmalara Doğu Akdeniz’de devam ediyor. Doğu Akdeniz tüm Türkiye’nin meselesidir. Dün buradaydık, bugün de buradayız, yarın da burada olacağız.”

FOTOĞRAFLI

Devamını oku

Siyaset

Çavuşoğlu: Kılıçdaroğlu, bizim gemilerimizi Yunan gemisi sanıyor herhalde

Yayınlanma tarihi

-

ANKARA, (DHA)- DIŞİŞLERİ Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Twitter’dan yaptığı açıklamada, “Sayın Kılıçdaroğlu, Doğu Akdeniz’de bizim ve KKTC’nin haklarını koruyan Fatih, Yavuz ve Barbaros’u Yunan gemisi sanıyor herhalde” dedi.
Bakan Mevlüt Çavuşoğlu, Twitter hesabından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, dün partisince Nevşehir’de düzenlenen il başkanları toplantısında, “Doğu Akdeniz’de zengin petrol var, doğal gaz yatakları var. ABD, Yunanistan, Kıbrıs Rum yönetimi, Mısır, Katar orada, hepsi orada. Bir tek devlet yok, Türkiye” sözlerine cevap verdi. Kılıçdaroğlu’nun sözlerine tepki gösteren Bakan Çavuşoğlu, şu yanıtı verdi:
“Sayın Kılıçdaroğlu, Doğu Akdeniz’de bizim ve KKTC’nin haklarını koruyan Fatih, Yavuz ve Barbaros’u Yunan gemisi sanıyor herhalde. 4’üncü gemimiz Oruç Reis’de yolda. Milli davamız Kıbrıs konusunda bile yeterince bilgilendirilmeyen Sayın Genel Başkan’a bu konuda bilgi vermeye hazırız. Sayın Genel Başkan kendi partisinin de imzaladığı TBMM’nin ortak bildirisini de hatırlamıyor sanırım!”

FOTOĞRAFLI

Devamını oku

Popüler Başlıklar