Takip Edin

Güncel

Mesire alanındaki kameriyenin yıkılmasına tepki

Yayınlanma tarihi

-

Ali ÇEVİKBAŞ/ISPARTA, (DHA) – ISPARTA’da, belediye tarafından mesire alanına konulan ahşap kameriye, kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce tahrip edilerek, yıkıldı. Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, olaya tepki göstererek, “O görüntüyü görünce gerçekten çok üzüldüm” dedi.
Isparta Belediyesi tarafından Gökçay Mesirelik Alanı’na konulan kameriyelerden biri, kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce tahrip edilerek, yıkıldı. Kameriyenin yıkılmasının ardından Belediye Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, emniyete şikayette bulundu. Olaya tepki gösteren Isparta Belediye Başkanı AK Parti’li Şükrü Başdeğirmen, “Belediyemiz tarafından halkımızın hizmetine sunulup, bunların düzenli kullanmayarak, bu şekilde zarar görmesi bizi son derece üzüyor. Orada o görüntüyü görünce gerçekten çok üzüldüm. Bunu yapan kişinin bu memleket sevdalısı olmadığını düşünüyorum. Bizler vatandaşlarımızın en güzel şekilde dinlenebilmeleri için o kameriyeleri yapıyoruz. Halen yapmaya devam ediyoruz. Bu tür olaylar diğer kameriyeleri yapmamıza engel değil; ancak bu şekilde davrananlar da hoş değil. Vatandaşlarımızın da bu konuda, böyle davranan kişiler hakkında bize ihbarda bulunmasını isteriz. Bunu yapanlarla görüşüp, bu tür davranışlardan vazgeçirmek için konuşmak isteriz, beden yaptığını öğrenmek isteriz” diye konuştu.

FOTOĞRAFLI

Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel

Birleşik Metal-İş Başkanı: Talepler karşılanmazsa 5 Şubat’ta grevdeyiz

Yayınlanma tarihi

-

Dinçer AKBİR- Alişan KOYUNCU/GEBZE (Kocaeli), (DHA) – KOCAELİ’nin Gebze ilçesinde, Birleşik Metal-İş Sendikası’nca Türkiye Metal Sanayicileri Sendikası’nın (MESS) yüzde 6’lık zam teklifinin protesto edilmesi amacıyla miting düzenlendi. Birleşik Metal-İş Başkanı Adnan Serdaroğlu, “Metal işçilerinin taleplerini karşılayan adım atılmazsa metal işçileri, 5 Şubat’ta grevdedir” dedi. 
MESS ve DİSK’e bağlı Birleşik Metal-İş arasında yürütülen toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde uyuşmazlık aşaması sona erdi. MESS tarafından verilen yüzde 6’lık zam teklifi kabul edilmezken, Birleşik Metal-İş üyeleri, Kocaeli’nin Gebze ilçesinde miting düzenledi. Gebze’de bulunan fabrikalarda çalışan ve Türkiye’nin çeşitli illerinden gelen metal işçilerinin katıldığı mitingde işçiler, pankartlar taşıyıp, “Direne direne kazanacağız” sloganları attı. 
Birleşik Metal-İş Genel Başkanı Adnan Serdaroğlu, mitingde “Grev anayasal bir hak ise bu hak aynı zamanda devletin altına imza koyduğu uluslararası sözleşmelerde de tanınmışsa işçilerin bu hakkının kullanılması değil bu hakkın engellenmesi milli güvenliği tehdittir, yasak tanımazlıktır. ‘Ben yaptım, oldu’ demektir. Bunu kabul etmeyiz” diye konuştu. 
Birleşik Metal-İş üyelerinin greve hazır olduğunu söyleyen Serdaroğlu, “Buradan bir kez daha uyarıyoruz. Grevimizi ertelemeye kalkmayın. Grev istemiyorsanız işçilerin içinde bulunduğu gerçekliğe uygun bir teklif verin. Biz grev meraklısı değiliz ama greve de her koşulda hazır olduğumuzu bilin. Grev eğitimlerimizi tamamladık. Birleşik Metal-İş’in üyeleri greve hazır. Bizler uluslararası sözleşmelerden ve anayasadan doğan hakkımızı, evrensel grev hakkımızı kullanacağız. Biz haklıyız. Metal işçilerinin talepleri karşılanmalıdır. Karşılanmadığı takdirde anayasal hakkımızı kullanacağız” dedi. 
Metal işçilerinin greve çıkacağı tarihi de açıklayan Serdaroğlu, “Bütün prosedürler tamamlandı. Sendikamız, şayet metal işçilerinin beklentisi karşılanmaz ise 5 Şubat’ta greve çıkıyoruz. Süre daraldı. Metal işçilerinin taleplerini karşılayan bir adım atılmazsa metal işçileri 5 Şubat’ta grevdedir. Metal işçileri asla grev yasağına da boyun eğmeyecektir” diye konuştu. 

FOTOĞRAFLI

Devamını oku

Güncel

Gazeteci Hrant Dink, İzmir’de anıldı

Yayınlanma tarihi

-

Tolga TAHÇI/İZMİR, (DHA) – AGOS Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink, uğradığı suikast sonucu hayatını kaybetmesinin 13’üncü yılında, İzmir’de anıldı. 
Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink, genel yayın yönetmeni olduğu Agos Gazetesi’nin bulunduğu İstanbul Şişli’de öldürülmesinin 13’üncü yılında, İzmir Alsancak Kıbrıs Şehitleri Caddesi’nde anıldı. Ellerinde döviz ve pankartlarla İzmir Emek, Barış ve Demokrasi Güçleri öncülüğünde toplanan yaklaşık 150 kişilik grup adına basın açıklamasını Eğitim-Sen İzmir 1 No’lu Şube Başkanı Necip Vardal yaptı. Vardal, “Hrant Dink gittiğinden beri gökyüzüne uçan ve bir daha geri gelmeyen güvercinleri sayamaz olduk. Ne çoğu yaralandı kanadından kolundan. Barış olsun, hiçbir çocuk yetim kalmasın, öksüzlüğü bilmesin, istiyorlardı onlar da. Ateş düşmesin hiçbir yüreğe, diyorlardı. Bize miras bıraktığın ve hafızamıza kayıtlanan umudu, hücrelerimizden çıkıp dünyaya açılma imkanını, barış içinde bir arada yaşama ihtimalini yok etmek artık hiçbir şekilde mümkün değil. Bu umut, bu imkan, bu ihtimal, bu bir aradalık aynı zamanda senin bize vasiyetindi. Bu vasiyete inatla sahip çıkarak, her ne pahasına olursa olsun, barışın dilini inşa etmeyi sürdüreceğiz” dedi. 

FOTOĞRAFLI

Devamını oku

Güncel

Yatağan’da develer güreştirildi

Yayınlanma tarihi

-

Burak Alper KUŞ/YATAĞAN (Muğla), (DHA)- MUĞLA’nın Yatağan ilçesinde, bu yıl 20’ncisi düzenlenen Geleneksel Deve Güreşi Festivali, 190 namlı deve ile düzenlendi. Yaklaşık 1500 kişinin izlediği güreşler, renkli görüntülere sahne oldu.
Yatağan Belediyesi’nce 20’ncisi düzenlenen Geleneksel Deve Güreşi Festivali’ne, Ege, Akdeniz ve Marmara bölgelerinden 190 namlı deve getirildi. Muğla- Aydın yolu kenarında Orman Kavşak Sahası’nda düzenlenen güreşlere, soğuk havaya rağmen ilgi büyük oldu. Tribünler dolarken kimileri de sahanın çevresine yerleştirilen traktör ve kamyon kasalarında güreşleri izledi. Güreş alanı etrafında kurulan tezgahlarda deve sucuğu satışı yapıldı. Uzun süre güreşen develerde yenen olmayınca, urgancılar hayvanları ayırıp, saha dışına çıkardı.
Yaklaşık 1500 kişinin ücretsiz izlediği güreşlerde, emniyet güçleri güvenlik önlemi aldı. Güreşleri takip etmek için alana gelen protokol üyeleri, davul zurna eşliğinde halkı selamlayarak protokol tribününe geçti. Yatağan Belediye Başkanı AK Parti’li Mustafa Toksöz, etkinliğe katılan AK Parti Muğla milletvekilleri Mehmet Yavuz Demir ve Yelda Erol Gökcan ve muhtarlarla güreş alanı içerisinde zeybek oynadı.
Yatağan’da rahmetli Bozüyük Belde Belediye Başkanı Ahmet Yüksel’in başlattığı ve eski Yatağan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık’ın geleneksel hale getirdiği deve güreşlerini sürdürdüklerini belirten Toksöz, “Ege Bölgesi’nde, en çok katılımın olduğu güreşlerden birini yapıyoruz. Biliyorsunuz ki, İzmir Selçuk’taki güreşlerle bizim güreşlerimiz çakışıyor. Ama şu anda iddialıyız, biz her zaman bir numara olacağız ve Yatağan’a yakışan güreşleri yapacağız” dedi.
Gün boyu çekişmeli müsabakaların yaşandığı güreşlerde dereceye giren develerin sahipleri kupa ile ödüllendirildi.

FOTOĞRAFLI

Devamını oku

Popüler Başlıklar