Takip Edin

Güncel

Okul bahçesinde hasat yapıldı, yemekler pişirildi

Yayınlanma tarihi

-

Cem SÜRMENELİ/ALAPLI (Zonguldak), (DHA)- ZONGULDAK’ın Alaplı ilçesindeki Gümeli İlkokulu ve Ortaokulu öğrencileri, öğretmenlerinin desteğiyle okul bahçesinde sebze ve meyve yetiştirmeye başladı. Ürünler, öğretmenler tarafından hazırlanarak öğrencilere ikram edilirken, bir kısmı da ihtiyaç sahiplerine dağıtılıyor.
Alaplı’ya bağlı Gümeli beldesinde 108 öğrencinin eğitim gördüğü Gümeli İlkokulu ve Ortaokulu’nda öğrenciler, okul müdürü Soner Arslanoğlu ve öğretmenlerin desteğiyle geçen dönem okul bahçesinde zirai ve peyzaj atölyesi oluşturdu. Öğrenciler ve öğretmenler, 3 ay süren çalışmaların ardından yerli tohum kullanarak araziye fasulye, domates, biber, patates ve soğan dikti. Yaz tatilinde bahçenin bakımını da ihmal etmeyen öğrenciler, yeni eğitim ve öğretim yılıyla birlikte ilk hasatlarını yaptı. Öğretmenler, öğrencilerin topladıkları ürünleri pişirerek öğle arasında öğrencilere ikram ederken, artan ürünler ise ihtiyaç sahibi ailelere dağıtılıyor.
Okul Müdürü Soner Arslanoğlu, öğrencilerin sosyal becerilerini arttırmak amacıyla zirai tasarım beceri atölyesi oluşturduklarını belirterek, “Alt yapısına yaklaşık 4 ay önce başlanan alanda öğrencilerimizle birlikte toprak dökerek fasulye, domates, biber, patates, soğan gibi sebze ve meyveler diktik. Yaz tatiliyle birlikte öğrencilerimiz zaman zaman gelerek ürünlerin sulamasını ve bakımını yaptı. Okulların açılmasıyla birlikte mahsulleri toplamaya başladık. Toplanan ürünler öğretmenlerimiz pişirip yemek haline getirerek öğle arasında öğrencilerimizce ikram ediyorlar. Öğrencilerimiz ise artan ürünleri ihtiyaç sahibi ailelere dağıtıyor. Çok güzel bir uygulama olduğunu düşünüyorum. Öğrencilerimiz çok mutlu, derslerine de çok önemli ve güzel etkisi oluyor. Bu eğitim-öğretim döneminde aynı uygulamaya devam edeceğiz” dedi.

FOTOĞRAFLI

Devamını oku
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel

Bayraktar: 1 milyon 720 bin katılımla dünya tarihinin etkin festivali…

Yayınlanma tarihi

-

İSTANBUL,(DHA)-TÜRKİYE Teknoloji Takımı Vakfı (T3 Vakfı) Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Bayraktar, TEKNOFEST İstanbul’un kapanışında değerlendirmelerde bulundu.
Selçuk Bayraktar, festivalin Türkiye’nin değil dünyanın tarihine geçtiğini belirttiği konuşmasında, “1 milyon 720 bin katılımla dünya tarihinin etkin festivali olmuş bu etkinliğe destek verdiği, gelip ziyaret ettiği için aziz milletimize en kalbi şükranlarımı iletmek istiyorum. TEKNOFEST kocaman bir takım oyunu. Bu oyunu ülkemizin tam bağımsız güçlü yarınları için kurduk. Burada genç kardeşlerimiz 50 bine yakın 19 farklı yarışma alanında teknoloji yarışması düzenlemişti. 50 bine yakın başvuru oldu. 17 bin takım başvurmuştu. Bunlardan finale kalan 10 bin öğrencimiz yarıştı. Bütün bu yarışmalar ülkemizin gelecekte teknolojide yükselen trendlerde bu genç kardeşlerimiz ülkemizin bayrağını en tepeye dikmesi için tasarlandı.” dedi.
TEKNOFEST’in çok büyük bir aile olduğunu, basının da bu ailenin bir parçası olduğunu dile getiren Bayraktar, “Sizlere de ayrıca teşekkürlerimi iletmek istiyorum. Paydaşımız olan basın yayın kuruluşları var. Sizlerin verdiği destek de olmasa biz, TEKNOFEST’i hem ülkemize hem de dünyada diğer coğrafyalara duyuramazdık. 122 ülkeden katılım oldu, 81 ilimizden katılım oldu. İlk günlerde biraz da hafta içi öğrencilerimize yönelik düzenlemiştik. Son 2 günde 1 milyon 720 bine bu katılım ulaştı.” diye konuştu. 
Festivale katılan kurum, kuruluşlar ve gönüllülere katkılarından dolayı teşekkür eden Bayraktar, bu gayretin ikinci yılında Türkiye’nin tam bağımsız, güçlü ve müreffeh yarınları için yapıldığını ifade ederek, ziyaretçilere de teşekkürlerini iletti. Bir sonraki festivalin ne zaman yapılacağının kararının verilmediğini anlatan Bayraktar, bununla ilgili duyurunun da zaman içinde yapılacağını söyledi. 

(FOTOĞRAF)

Devamını oku

Güncel

Fotoğraflar// Kadınlar Seher Hüdayari için sahaya çıktı

Yayınlanma tarihi

-

Devamını oku

Güncel

Hakim ile Tatlıtuğ’un duruşma salonundaki fotoğrafına, HSK’dan inceleme

Yayınlanma tarihi

-

Fatih POYRAZ/ANKARA, (DHA)- HAKİMLER ve Savcılar Kurulu (HSK) Başkanvekili ve 2. Daire Başkanı Mehmet Yılmaz, “Bir hakim ile film yıldızının duruşma salonunda birlikte çektirdikleri fotoğrafın sosyal medyada yayımlanması akabinde HSK re’sen inceleme başlattı” dedi.  
HSK Başkanvekili ve 2. Daire Başkanı Mehmet Yılmaz, sosyal medya hesabından, bir hakimin ünlü oyuncu Kıvanç Tatlıtuğ ile duruşma salonunda fotoğraf çekip sosyal medyada paylaşmasına ilişkin açıklama yaptı. Yılmaz paylaşımında, “Bir hakim ile film yıldızının duruşma salonunda birlikte çektirdikleri fotoğrafın sosyal medyada yayımlanması akabinde HSK re’sen inceleme başlatmış olup, Pazartesi itibariyle konu hakkında kamuoyu ayrıntılı olarak ayrıca bilgilendirilecektir. Saygı ile duyurulur” ifadelerini kullandı.
‘BENİM DAVAMA BAKAN HAKİM DEĞİLDİR’
Öte yandan, ünlü oyuncu Tatlıtuğ da sosyal medya hesabından bir açıklama yaptı. Tatlıtuğ yaptığı açıklamada, “Fotoğraftaki hakim, benim davama bakan hakim değildir. Kamuoyunu bilgilendirmek isterim” ifadelerine yer verdi.

FOTOĞRAFLI

Devamını oku

Popüler Başlıklar