Takip Edin

Güncel

Okul önünde eylem yapan velilere kornalı destek

Yayınlanma tarihi

-

Ramazan EĞRİ-Gamze ŞİMŞEK- Çağrı ÇALIŞKAN/ İSTANBUL, (DHA) ATAŞEHİR’de yaklaşık 300 veli özel bir okulun genel müdürlük binası önünde toplanarak öğretmenlerinin maaşlarının aylardır ödenmediği, derslere girilmediği gerekçesiyle eylem yaptı. Slogan atan öğrenci velilerine caddeden geçen otomobil sürücüleri de korna çalarak destek verdi.

Yağmur altında bir araya gelen velilerden Sonnur Meriç, “Gerçekten çok kötüyüm ben. Eşim, ‘ben seni kaybediyorum yapma’ dedi. Öğretmenlerimiz için gerekirse kermes bile yaparım okulum için. Elektriklerimiz kesik. Güvenliğimiz soğukta oturuyor. Okula yakın olan arkadaşım sağ olsun akşamları gidiyor, çay götürüyor poğaça yapıyor evinde ne varsa yapıyor. Yapmayın ne olursunuz yetkililere sesleniyorum. ‘Sağır mı oldunuz kör mü oldunuz, neden kımıldamıyorsunuz bu kadar insanı mağdur ettiniz. Yazık günah değil mi? Öğretmenlerimiz ailesine bakan insanlar. Anne babasına maddi yardımda bulunan insanlar var. Gerekirse okul kapanmayacak ben okulumu seviyorum. Biz bu yağmurda niye duruyoruz. Yapmayın ne olursunuz elim ayağım titriyor.” diye konuştu.

Okullarının kapanmasını istemeyen öğrenciler ise yaşadıkları sorunları anlattı. Öğrencilerden  Elifnaz Arslan ise, “Bizim okulumuzda öğretmenler, öğrencilere LGS’ye başarılı bir şekilde girebilmeleri için hala fedakarlık yapmaya devam ediyorlar, ne kadar zor durumda olsalar bile. Okulumuzdaki sorunların bir an önce giderilmesini hepimiz istiyoruz. Duygusal olarak zaten hepimiz etkilendik ama öğretmenler bize hiç yansıtmamaya çalışıyorlar bu durumu.” dedi.

Mert Köse öğretmenlerin çok zorlandığını söyleyerek, “ Derslere girmeye çalışıyorlar. Yine de ister istemez etkileniyoruz. Ben sekizinci sınıf öğrencisiyim. Eve gidince LGS’ye çalışmam gerek. Önümde bir sınav var ama soru çözerken kafama takılıyor acaba okula ne olacak bir şey olacak mı okuluma, diye. Bazen kafam dağılıyor çözemiyorum.” şeklinde konuştu. Bir başka öğrenci ise , “Öğretmenlerimizi istiyoruz. Öğretmenler gidiyor. Elektrik yok okulda. Jeneratörle ders yapıyoruz. Çok soğuk herkes montlarını giyiyor okulda. Öğretmenlerin maaşlarını vermiyorlar. Etütler oluyordu artık olmuyor.” dedi.

(FOTOĞRAF)

Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel

Meral Akşener, Antalya’da (6)

Yayınlanma tarihi

-

DEMRE’DE HAVAİ FİŞEKLİ KARŞILAMA
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, iki günlük Antalya ziyaretinin ilk gününü tamamlayarak, ziyaretinin ikinci günü başlangıç noktası olan Demre ilçesine geldi. Akşener doğruca Demre sahilinde kalacağı otele geçti. Meral Akşener’i, İYİ Parti Antalya milletvekilleri Tuba Vural Çokal, Feridun Bahşi, İYİ Parti Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır, İYİ Parti Antalya İl Başkanı Yavuz Temizer, Demre Belediye Başkanı Okan Kocakaya, Elmalı Belediye Başkanı Halil Öztürk, İYİ Parti Demre İlçe Başkanı Hüseyin Şahin, CHP Demre İlçe Başkanı Mete Hakan Caner, CHP ve İYİ Parti ilçe yöneticileri, belediye meclisi üyeleri ve partililerin de aralarında yer aldığı kalabalık bir grup meşalelerle karşıladı.
Akşener’e, Demre Belediye Başkanı Okan Kocakaya’nın eşi avukat Funda Kocakaya tarafından kırlardan toplanan bir demet nergis çiçeği verildi. Nergisleri koklayarak ‘bunu saklayın’ diye korumalarına veren Meral Akşener, kendisini karşılayanlarla tek tek tokalaşarak odasına geçti. Bu sırada bir grup genç, otelin önündeki havuz başında havai fişek gösterisi yaparak, meşalelerle ‘Meral Akşener’ yazdı.
Akşener bu sırada odasının balkonuna çıkarak gençleri selamladı ve teşekkür etti. Akşener, gençlerin ayrılmasından sonra odasına geçti. Geceyi Demre’de geçirecek olan Akşener, yarın sırasıyla Demre, Finike, Kumluca, Elmalı ve Korkuteli ilçelerini ziyaret edecek.

FOTOĞRAFLI

 

Devamını oku

Güncel

İstanbul’un yüksek kesimlerinde kar yağışı başladı

Yayınlanma tarihi

-

Ramazan EĞRİ-Gamze ŞİMŞEK/İSTANBUL,(DHA)-İSTANBUL’un yüksek kesimlerinde kar yağışı başladı. Kartal Aydos tepesinde araçların üzerleri beyaza büründü.
Beklenen kar yağışı İstanbul Anadolu Yakası’nın yüksek kesimlerinde başladı. Kartal Aydos tepesinde park halindeki araçların üzerleri beyaza büründü. Bir anda başlayan kar yağışı bir süre devam ettikten sonra etkisini kaybetti.

(FOTOĞRAF)

Devamını oku

Güncel

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, İzzettin Doğan’a taziye ziyaretinde bulundu

Yayınlanma tarihi

-

ANKARA, (DHA)- DİYANET İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Cem Vakfı Genel Başkanı Prof. Dr. İzzettin Doğan’a, vefat eden ağabeyi Mazlum Doğan için başsağlığı ziyaretinde bulundu.
Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, çeşitli programlar için bulunduğu İstanbul’da, Cem Vakfı Genel Başkanı Prof. Dr. İzzettin Doğan’a taziye ziyaretinde bulundu. Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Doğan’a Malatya’da vefat eden ağabeyi Mazlum Doğan için başsağlığı dileklerinde bulundu. Ölümün insan için büyük bir ders olduğunu ifade eden Erbaş, dünyada önemli olanın iyi bir insan olarak yaşamak olduğunu söyledi. Ali Erbaş, yeryüzünde iyiliğin hakim olması için çalışmak gerektiğini belirterek, “Peygamber Efendimiz bir hadis-i şerifte, ‘Nasıl yaşarsanız öyle ölürsünüz. Nasıl ölürseniz öyle haşrolunursunuz’ diyor. İyi yaşamayı ve Allah’ın huzuruna iyi insan olarak gitmeyi Rabbim hepimize nasip eylesin” dedi.
Cem Vakfı’nın faaliyetlerini takip ettiklerini dile getiren Erbaş, “İyi insan olma yolundaki gayretlerinizi görüyoruz. Allah yardımcınız olsun. Hepimiz dünyada iyiliğin hakim olması için bir kenarından tutacağız. Siz bir kenarından tutuyorsunuz, biz bir kenarından tutuyoruz. Netice itibariyle yollar bir yerde birleşiyor. O birleşen noktaya hep birlikte hizmet ediyoruz” diye konuştu.
Cem Vakfı Başkanı Prof. Dr. İzzettin Doğan ise ziyaretten dolayı Başkan Erbaş’a teşekkür etti. Ziyarette Başkan Erbaş’a, İstanbul İl Müftüsü Prof. Dr. Mehmet Emin Maşalı eşlik etti.

FOTOĞRAFLI

Devamını oku

Popüler Başlıklar