Takip Edin

Güncel

Ortopedik engelli İlker’in uçma hayali gerçek oldu

Yayınlanma tarihi

-

Ufuk AKTUĞ/İSKENDERUN (Hatay), (DHA)- HATAY’ın İskenderun ilçesinde doğuştan ortopedik engelli İlker Eker (26), hayalindeki paraşütle atlayışı 3 Aralık Engelliler Günü’nde gerçekleştirdi. Eker, çok mutlu olduğunu engellerin sevgi ile aşılacağını söyledi.
Türk Hava Kurumu İskenderun Derneği’nin katkısı ile yamaç paraşütü eğitmeni Mehmet Karaömer, Amanos Dağları eteğinden paraşüt ile İlker Eker’i mutluluğa uçurdu. Öğleden sonra güneşli bir havada gerçekleşen uçuşta Eker’in mutluluğu objektiflere yansıdı. Keyifli ve güzel bir uçuş olduğunu, bu sayede hayalinin gerçek olduğunu anlatan Eker, “Engel, hiçbir şeye engel değildir. Her şeyi sevgi ile aşacağımıza inanıyorum. Havadan her şey çok güzeldi” dedi.
Yamaç paraşütü eğitmeni Mehmet Karaömer ise “İlçenin üzerinde biraz gezdik. Anıt alanına da rahat bir iniş yaptık. Üstelik yukarıda sosyal medyada bir canlı yayın da gerçekleştirdik. İlker kardeşimizi de böyle bir günde mutlu ettiğimiz için bende bu anlamlı günde oldukça mutlu oldum. Herkese bu sporu bu deneyimi tavsiye ediyorum” dedi.
İlker Eker’i anıt alanında bekleyen annesi İclal Eker ile yakınları da bu mutlu gününde yanında olmanın sevincini yaşadıklarını kaydetti.

FOTOĞRAFLI

Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel

Motosiklet kazasında ölen Afgan gencin cenazesi Adli Tıp’tan alındı

Yayınlanma tarihi

-

Cemil ÖZDEMİR-Murat SOLAK/İSTANBUL,(DHA)-BAĞCILAR TEM Otoyolu’nda motosiklet kazasında hayatını kaybeden Afganistan Kuzey Balkh Eyaleti Halk Sağlığı Müdürü Mirwais Rabi’nin oğlu Mir Shahzad Rabi’nin cenazesi Adli Tıp Kurumu’ndan alındı.
Bağcılar TEM otoyolu İstoç Mevkii’nde motosiklet kazasında hayatını kaybeden Kuzey Balkh Eyaleti Halk Sağlığı Müdürü Mirwais Rabi’nin oğlu 18 yaşındaki Mir Shahzad Rabi’nin cenazesi otopsi işlemleri için Adli Tıp Kurumuna getirilmişti. Buradaki işlemlerin ardından cenaze yakınlarına teslim edildi. Cenazeyi almak için Adli Tıp Kurumu önüne gelen Mir Shahzad Rabi’nin okul arkadaşları gözyaşı döktü.
Yakınları tarafından teslim alınan cenaze Arnavutköy Mezarlıklar Müdürlüğü Gasilhanesine götürüldü. Cenazenin konsolosluktaki işlemlerin ardından Afganistan’a götürüleceği öğrenildi.

(FOTOĞRAF)

Devamını oku

Güncel

Ek fotoğraflar // Beşiktaş’ta kadınlardan danslı protesto

Yayınlanma tarihi

-

Devamını oku

Güncel

Beşiktaş’ta kadınlardan danslı protesto

Yayınlanma tarihi

-

Elif YAVUZ-Cemal YURTTAŞ-Mertcan ÖZTÜRK/İSTANBUL, (DHA) KADINA Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’ nedeniyle Şilili kadınların düzenlediği ve pek çok ülkede düzenlenen danslı protesto Las Tesis’in benzeri,  Beşiktaş’ta yapıldı.

Barbaros Hayrettin Paşa Meydanı’nda  ‘Las Tesis’ için toplanan kadınlar, performanslarının ardından şarkılarını söyleyerek dans ettiler.  Gösteriye katılan Tuğçe Özçelik, “Bu yaşamak istiyoruz demenin bir biçimiydi. Eğlencesine dans etmiyoruz biz. Bunu ifade etme biçimimiz buydu. Şili, Fransa, İspanya’daki kadınlar gibi biz de Türkiye’den erkeklerin kadınlara yönelik şiddetine karşı, devletin sistematik bir şekilde yukarıdan aşağı uyguladığı şiddete karşı, ‘biz yaşamak istiyoruz, hayatta kalmak istiyoruz ve birbirimizi de savunuyoruz’ demenin bir şekliydi. Bir arada olmak çok güzeldi. Bunu yapabilmek, kendini ifade edebilmek çok güzeldi. Bir arada olmaya, ‘yaşamak istiyoruz’ demeye daha yüksek sesle devam etmek istiyoruz” diye konuştu.

Nöber Özyürekoğlu da “Şili’deymiş gibi hissettim. Tarihsel bir olay olduğunu düşünüyorum. Bir arada olduğumuzu göstermek için de mor eldivenler taktık. Kadına yönelik şiddetle mücadele ediyoruz. ‘Dur’ demek istiyoruz. Ataerkil cinayetleri durdurana kadar mücadelemiz devem edecek” dedi.

Kadınlar dans performansını sergiledikten sonra dağıldı.

(FOTOĞRAF)

Devamını oku

Popüler Başlıklar