Takip Edin

Güncel

Pazarda ihtiyaç sahipleri için tezgah kuruldu

Yayınlanma tarihi

-

Murat KÜÇÜK/BOLU, (DHA) – BOLU Manavlar ve Pazarcılar Esnaf Odası, her hafta pazartesi günü kurulan halk pazarında ihtiyaç sahipleri için yardım tezgahı kurdu. İhtiyacı olanlar, tezgaha bırakılan sebze ve meyvelerden alabiliyor.
Bolu Manavlar ve Pazarcılar Odası, pazartesi günleri İhsaniye Mahallesi’nde kurulan halk pazarında ihtiyaç sahipleri için tezgah oluşturdu. Esnaf, meyve ve sebze yardımında bulunurken, ürünler, ‘İhtiyaç sahipleri hiç çekinmeden sebze ve meyve ihtiyaçlarınızı ücretsiz alabilirsiniz’ yazılı tezgaha konuldu. Gelenler, tezgahta poşetlere konulan sebze ve meyvelerden ihtiyaçları olduğu kadar alabiliyor.
Bolu Manavlar ve Pazarcılar Esnaf Odası Başkanı Mustafa Altındal, vatandaşların da yardımda bulunabileceğini ifade ederek, “Manav ve Pazarcılar Esnaf Odası olarak burada bizim amacımız kimseyi rencide etmeden, ihtiyaç sahiplerine, durumu muhtaç olan kişilere meyve ve sebze yardımında bulunmak. Sandığa pazarcılar koyuyor, normal vatandaş da alıp bırakabiliyor. Bizim burada en son olan müşterilerimiz var. Herkes saat 21.00- 22.00’de evinde bir elinde kumanda televizyon izlerken, bir elinde mandalina, portakal yerken, o an asıl bizim müşterilerimiz çıkıyor. Çöpçülerden önce çıkan müşterilerimiz, yani ihtiyaç sahibi olan asıl kişiler çıkıyor. Biz onlara vermek için bu sandığı kurduk. Her Pazartesi bunun devamını yapacağız” dedi.

FOTOĞRAFLI

Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel

Liseli Sinem, 10 gündür kayıp

Yayınlanma tarihi

-

Yiğit SOYLU/ TİRE (İzmir), (DHA)- İZMİR’in Tire ilçesinde yaşayan Sinem Tapkın’dan (15), 10 gündür haber alınamıyor. Endişeli ailesi, yerini bilenlerin ya da görenlerin haber vermesini istedi.
Lise öğrencisi Sinem Tapkın, ailesine bir mektup bırakarak 10 gün önce ortadan kayboldu. Sinem Tapkın’ın bıraktığı mektupta, “Böyle bir şey yapmak istemezdim. Hepinizi çok seviyorum. Ben gidiyorum. Kendinize iyi bakın” yazdığı öğrenildi. Kızının hayatından endişe eden ailesi, polise kayıp başvurusunda bulundu. Geçen zamana rağmen Sinem Tapkın’a ulaşılamadı. Baba Nevzat Tapkın, “Oldukça endişeliyim. Kızımın bulunmasını istiyorum. Sinem’i gören ya da nerede olduğunu bilenler, 155 polis ihbar hattına ya da 0553 633 22 24 numaralı telefona bilgi verebilirler” dedi.

FOTOĞRAFLI

 

 

 

 

 

Devamını oku

Güncel

Avukatı, ‘Ponzi Arzu’nun tutuklanması kararına itiraz edecek

Yayınlanma tarihi

-

Halil ÖZÇOBAN/BURSA, (DHA)- BURSA’da yüksek miktarda kar payı dağıtma vaadi ile 73 kişiyi 19 milyon 402 bin lira dolandırdığı iddiasıyla yargılanıp, 198 yıl 4 ay hapis ve 2 milyon 207 bin 880 lira para cezasına çarptırılan ‘Ponzi Arzu’ lakaplı Arzu Mertgil’in (39) avukatı, müvekkili hakkında verilen tutuklama kararı için Bursa 8’inci Ağır Ceza Mahkemesi’ne itirazda bulunacaklarını söyledi.
Bursa, İstanbul ve İzmir’de, yatırımcılara kendi paralarından veya sonraki katılımcılardan gelen paralarla ödeme yapılan ‘Ponzi düzeni’ yöntemiyle 73 kişiyi yaklaşık 19 milyon 402 bin lira dolandırdığı iddia edilen Arzu Mertgil ve 7 tutuksuz sanık, Bursa 7’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde Çarşamba günü son kez hakim karşısına çıktı. Müştekilerin şikayetlerini tekrarladıkları duruşmada sanıklar, dolandırıcılık kastıyla hareket etmediklerini söyleyerek beraatlerini talep etti.
Mahkeme heyeti, Arzu Mertgil’i 13 kişiyle uzlaşması nedeniyle 60 müştekiye karşı işlediği suçtan 198 yıl 4 ay hapis ve 2 milyon 207 bin 880 lira para cezasına çarptırdı. Mahkeme heyeti, tutuksuz yargılanan Arzu Mertgil’in yakalanarak tutuklanmasına, Gökmen Ş.’ye 16 yıl 8 ay ve 33 bin 320 lira para ve yurt dışı yasağı ile birlikte adli kontrol şartlarının uygulanmasına karar verdi. Aynı davada Barış Baştürk, Reşat A., Azime K., Erkan K. ise beraat etti. Serkan Ç. ile Selçuk T., bazı müştekilere karşı uzlaşma kapsamında olduğundan dava dosyalar ayrılarak yeniden yargılanma yapılmasına karar verirdi.
AVUKATI MERTGİL’İN TAHLİYESİNİ İSTEYECEK
Mahkeme kararının ardından evinde gözaltına alınan Arzu Mertgil, Bursa Adliye Sarayı’na sevk edildi. İşlemlerinin ardından tutuklanan Mertgil, Yenişehir Kadın Cezaevi’ne konuldu. Mertgil’in avukatı Erdal Yıldız, “Müvekkilimiz zaten yasal tutukluluk süresinin aşılması nedeniyle tahliye edilmişti. Tekrar kararla birlikte tutuklanması yasaya aykırıdır. Bu sebeple tutuklulukla ilgili bir üst mahkeme itirazda bulunacağız” dedi.  

FOTOĞRAFLI

Devamını oku

Güncel

Beşiktaş’ta hayvanseverlere eğitim verildi

Yayınlanma tarihi

-

Osman BAKIR / İSTANBUL, (DHA) – Hayvanseverler, hayvanların beslenmesi ve ilkyardım konularının anlatıldığı seminerde biraraya geldi. 

Beşiktaş Belediyesi tarafından hayvan hakları, hayvanların beslenmesi ve uygulayanacak ilk yardım tekniklerinin anlatıldığı bir seminer düzenlendi. Seminerde hayvanların hayatlarının kolaylaştırılması için önce hayvanseverlerin eğitilmesinin amaçlandığı belirtildi. Zübeyde Ana Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleşen seminere hayvanseverler yoğun ilgi gösterdi.

“ÖNCE HAYVANSEVERLERİ EĞİTMEK GEREKİYOR”

Beşikteş Belediyesi Veteriner Hekimi Tolga Akyıldız, seminerde ilkyardım konusunda katılımcıları bilgilendirdi. Hayvanseverlerin eğitilmesiyle hayvanlara büyük katkı sağlanacağını belirten Akyıldız, “Beşiktaş Belediyesi Veteriner İşleri olarak eğitimlere çok önem veriyoruz. Özellikle hayvanseverlerin eğitimlerine önem veriyoruz. Çünkü hayvanseverleri eğittiğimiz zaman, bizlerden daha fazla hayvanlarla içiçe oldukları için acil müdahale ve beslenme gibi konularda hayvanların hayatını doğrudan etkileyecek düzeyde bilgilendirildiklerinde onların hayat kalitesinide artırabilirler. Acil müdehale ve hayvanların beslenmesiyle ilgili eğitimler veriyoruz. Bir sloganımız da var, ‘acil müdehale hayat kurtarır, beslenme yaşatır’. Bu konudaki çalışmalarımız Beşiktaş Belediyesi olarak devam edecek” dedi.

“TEK BİR BİLGİ BİLE ÇOK ÖNEMLİ”

Seminerde öğretilen bilgilerin herkes tarafından bilinmesi gerektiğini söyleyen Asiye Veral, öğrenilecek tek bir bilginin bile çok önemli olduğu belirtti. Evde hayvan beslememesine rağmen seminere katıldığını ifade eden Veral, “Kendim evde hayvan beslemiyorum ama dinlemek için geldim. Güzel konulara değiniliyor. Kendi adıma birçok şeyi öğrendim ve bilgiler aldım. Böyle seminerlerin sık sık yapılmasını isterim. Çoğu insan hayvanları nasıl yaklaşacağını gerçekten bilmiyor. Özellikle hastalıkları konusunda. Bu tür seminerler olduğu sürece tek bir bilgi değerli olabilir. Bende onun için geldim. Hayvan beslemek şart değil, öğrenmek önemli benim için. Keyif aldım, almaya da devam edeceğim” diye konuştu.

“SEMİNER SON DERECE YARARLI”

Seminere katılan hayvansever Pınar Güventürk, seminerin çok faydalı olduğunu belirterek, “Böyle bir girişimin olmasından dolayı son derece memnunuz. Çok güzel bir girişim. Bu seminer son derece faydalıydı. Bende yıllardır kedi, köpek besliyorum ve çok şey öğrendim. Son derece yararlı. Bu seminerlerinin devamının gelmesini istiyoruz” şeklinde konuştu.

(FOTOĞRAFLI)

 

Devamını oku

Popüler Başlıklar